روف گاردن

روف گاردن

روف گاردن
روف گاردن

روف گاردن طراحی فضای سبز روف گاردن آلاچیق باغی روف گاردن طراحی باغ روف گاردن طراحی محوطه روف گاردن طراحی روف گاردن روف گاردن اجرای روف گاردن روف گاردن طراحی بام سبز روف گاردن قیمت روف گاردن روف گاردن روف گاردن چیست؟ روف گاردن روف گاردن در تهران روف گاردن شرکت طراحی روف گاردن روف گاردن جزئیات اجرایی روف گاردن روف گاردن طراحی فضای سبز روف گاردن آلاچیق باغی روف گاردن طراحی باغ روف گاردن طراحی محوطه روف گاردن طراحی روف گاردن روف گاردن اجرای روف گاردن روف گاردن طراحی بام سبز روف گاردن قیمت روف گاردن روف گاردن روف گاردن چیست؟ روف گاردن روف گاردن در تهران روف گاردن شرکت طراحی روف گاردن روف گاردن جزئیات اجرایی روف گاردن روف گاردن طراحی فضای سبز روف گاردن آلاچیق باغی روف گاردن طراحی باغ روف گاردن طراحی محوطه روف گاردن طراحی روف گاردن روف گاردن اجرای روف گاردن roof-garden

روف گاردن به تکنولوزی فضای سبز گفته شده که در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین روی سقف یا تراس بر روی بستری مصنوعی اجرا می شود. در واقع به علت کمبود زمین و قیمت زیاد آن ، با استفاده از روف گاردن ، طبیعت را در زندگی شهری دخیل کرده و از آن استفاده می کنند. روف گاردن یا بام سبز علاوه بر ایجاد زیبایی و طراوت ، سبب کاهش آلودگی هوا و هزینه های گرمایشی ساختمان در زمستان می شود.

 

برای طراحی و اجرای روف گاردن با ما تماس بگیرید. شماره تماس : ☎09303365110☎

کاربلد آماده ارائه خدمات هرس درخت ، آبیاری قطره ای و آبیاری نواری می باشد.

 

نکات مهم در طراحی و ساخت روف گاردن

اگر برای اولین بار است که میخواهید روف گاردن را اجرا کنید بهتر است از گیاهانی مثل کاج که در تمام طول سال سبز هستند استفاده کنید. همچنین برای ایجاد گوناگونی در بافت باغچه ، استفاده از گیاهان گلدانی روش خوبی است.

استفاده از چشمه های آبشار مانند و فواره در گاردن روف ، فضای آرامش بخشی را ایجاد می کند. سعی کنید حتما از این قابلیت استفاده کنید.

نورپردازی یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه زیادی کرد. نورپردازی راه ورودی و خروجی را مشخص می کند و نقش مهمی در عمق دادن و حالت دادن به فضا ایجاد می کند.

در کنار نورپردازی استفاده از مجسمه ای زیبا ، می تواند راه بسیار خوبی برای جلب توجه بازدید کنندگان باشد. بهتر است طرح مجسمه ای که انتخاب می کنید رو به بالا باشد تا نگاه ها را بیشتر به خودش جلب کند.

 

 روف گاردن

 

انتخاب مصالح برای روف گاردن

با وجود شباهت هایی که بین روف گاردن و محوطه سازی وجود دارد اما محدودیت وزن ، عامل مهمی است که باعث می شود در انتخاب مصالح و حتی نحوه ی اجرای آن ها تغییراتی به وجود آید. عموما در هنگام ساخت ساختمان ها وزنی حدود 50 کیلوگرم در هر متر مربع ، برای برف در نظر می گیرند. مهندسان با در نظر گرفتن این وزن و با توجه به اینکه اجزای مختلف روف گاردن هر کدام ممکن است در جایی خاص قرار گرفته و توازن وزن را بر هم بزنند ، می توانند بهترین مصالح را انتخاب کنند.

 

انتخاب خاک برای روف گاردن

انتخاب خاک برای روف گاردن به دلیل محدودیت هایی که دارد ، باید با دقت زیادی انجام شود. این خاک باید قابلیت جذب آب بالایی داشته باشد ، وزن کمی داشته باشد و همچنین باید دارای مواد غذایی باشد تا با گذشت زمان علاوه بر بهبود رشد دانه ها بتواند مواد غذایی مناسب را به گیاه برساند.

 

ایزولاسیون روف گاردن

در روف گاردن ، ایزولاسیون یکی از مهم ترین بخش ها است ، که مرزی بین عبور و عدم عبور آب به فضای زیر روف گاردن است.

برای ایزولاسیون بسته به اندازه روف گاردن می توان روش ها و مواد مختلفی استفاده کرد.

 

روف گاردن

 

زهکشی روف گاردن

زهکشی در روف گاردن به دو دلیل انجام می شود. اول اینکه برای حفظ سلامت ریشه ی گیاه لازم و ضروری است و بعد هم جمع آوری و هدایت آب اضافی به لوله های خروجی را به عهده دارد. اهمیت زهکشی در روف گاردن اگر از ایزولاسیون بیشتر نباشد ، کمتر هم نیست.

 

آلاچیق روف گاردن

ساختن آلاچیق در ارتفاع با ساختن آلاچیق بر روی زمین تفاوت هایی دارد. در روف گاردن نیرویی که باد به آلاچیق وارد می کند بیشتر است و همچنین در اتصال استراکچر به آلاچیق ، محدودیت وجود دارد.

 

روف گاردن

 

یک نکته ی امنیتی مهم

حتما برای طراحی و اجرای روف گاردن از یک کارشناس مشورت بگیرید تا بار اضافه شده به ساختمان را اندازه بگیرد و به شما اطلاع دهد که ساختار پشت بام شما می تواند این بار اضافه را تحمل کند یا نه. اگر سازه ی ساختمان به شما اجازه دهد می توانید بخش های مختلفی را به بام سبز خود اضافه کنید.

 

روف گاردن
5 امتیاز از 15 رای

1 Comment

  1. abbasam es گفت:

    hata tasavir ham lezat bakhsh bodan , mmnoon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *