هرس درخت

هرس درخت

هرس درخت
هرس درخت

 هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن هرس درخت هرس کردن درختان هرس درخت هرس انگور هرس درخت هرس درختان میوه هرس درخت زمان هرس درختان میوه هرس درخت هرس سیب هرس درخت هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن هرس درخت هرس کردن درختان هرس درخت هرس انگور هرس درخت هرس درختان میوه هرس درخت زمان هرس درختان میوه هرس درخت هرس سیب هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن هرس درخت هرس کردن درختان هرس درخت هرس انگور هرس درخت هرس درختان میوه هرس درخت زمان هرس درختان میوه هرس درخت هرس سیب هرس درخت هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن هرس درخت هرس کردن درختان هرس درخت هرس انگور هرس درخت هرس درختان میوه هرس درخت زمان هرس درختان میوه هرس درخت هرس سیب هرس درخت هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن هرس درخت هرس کردن درختان هرس درخت هرس انگور هرس درخت هرس درختان میوه هرس درخت زمان هرس درختان میوه هرس درخت هرس سیب هرس درخت هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن هرس سیب هرس درخت هرس درخت انگور هرس درخت پیوند درختان میوه هرس درخت هرس درخت هلو هرس درخت هرس کردن tree-pruning

هرس درخت را با حذف اندام های گیاه و به منظور رشد و سلامت آن انجام می دهند. گیاهان اگر در شرایط محیطی مناسب و بدون دستکاری انسان رشد کنند ، به درختان با شاخساره متراکم تبدیل خواهند شد که کیفیت باروری و شکل ظاهری مطلوبی نخواهند داشت. همچنین نور کافی به شاخه و برگ های زیرین نمی رسد و پس از مدتی از بین می روند. برای جلوگیری از این اتفاق و ایجاد یک حالت و شکل مناسب در گیاه ، باید آن را هرس و به نحوه ی صحیح تربیت کرد.

برای هرس درخت های خود با ما تماس بگیرید. شماره تماس : ☎09303365110☎

کاربلد خدمت رسانی در زمینه هرس درخت ، پیوند درختان میوه ، آبیاری نواری و آبیاری قطره ای و سمپاشی درختان به شما عزیزان می باشد.

 

فواید هرس درختان

1.با حذف شاخه ها ی خشک شده و مزاحم به سلامت گیاه کمک می کنیم.
2.بین ریشه و شاخساره تعادل ایجاد می کنیم.
3.از طریق حذف شاخه های پیر و وادار کردن درخت به تولید شاخه های جدید ، قدرت باردهی گیاه را افزایش می دهیم.
4.در شاخساره گیاه یک شکل ویژه ایجاد می کنیم.
5.برای سهولت کار در عملیات هایی مانند سم پاشی و برداشت محصول و همچنین برای کار های تزئینی ، رشد گیاه را محدود می کنیم.

 

هرس درخت

 

زمان هرس کردن درختان

بسته به نوع گیاه و هدف از هرس ، این پیرایش را در دو زمان مختلف در سال انجام می گیرد. یکی هرسی که در زمان رکود و خواب زمستانه گیاه انجام می دهند و به “هرس سیاه” یا “هرس زمستانه” معروف است. و هرس دیگر که در زمان فعالیت گیاه یعنی زمانی که گیاه برگ و احتمالا گل و میوه دارد ، انجام می دهند که به آن “هرس سبز” یا “هرس تابستانه” می گویند.

 

هرس سیاه یا زمستانه

از آن جا که هرس سیاه یا زمستانه در زمانی انجام می شود که گیاه بدون شاخ و برگ است ، این نوع هرس بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.زیرا اولا دسترسی به شاخه آسان است و می توان با دیدی باز آن هایی را که لازم است به طور کامل یا جزئی حذف کنند. ثانیا میزان آسیب رسیدن از هرس گیاه در این زمان کاهش می یابد زیرا گیاه در این مدت فعالیت زیستی کمی دارد. علاوه بر این ها پیش از فعالیت گیاه باید شاخه های آفت زده و آسیب دیده حذف شوند زیرا عموما این شاخه ها پناهگاه و منبع انتشار آفت ها هستند.

 

هرس زمستانه

هرس سبز یا تابستانه

پس از هرس سیاه فعالیت گیاه آغاز می شود. در دوران رشد گیاه اندام های زائد و غیرقابل مصرف نیز رشد می کنند که مقدار زیادی از انرژی مواد غذایی در درخت را صرف نشو و نمای خود می کند که در هرس سبز باید نسبت به قطع نموندن آن ها اقدام کرد. هرس سبز را می توان بر حسب نوع ، از اوایل بهار تا آخر تابستان انجام داد. هرس سبز باعث حذف برخی از شاخه و برگ های گیاه شده که در این صورت تهویه گیاه آسان تر می گردد و تمامی بخش های گیاه بهترین استفاده از نور خورشید را می برند.هرس تابستانه را معمولا سبک انجام می دهند.

 

هرس سبز

 

انواع پیرایش(هرس کردن)

می توان قسمت های مختلف گیاه را متناسب با هدف هرس ، به طور کامل یا جزئی حذف کرد. حذف هر یک از اندام های گیاه در همان سال هرس و گاهی تا سال های بعد می تواند تأثیرات ویژه ای باقی بگذارد.انوع هرس کردن عبارتند از هرس شاخه ، هرس برگ ، هرس گل و هرس میوه.

هرس درخت
5 امتیاز از 23 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *