راهنمای انتخاب انواع لوستر سقفی

راهنمای انتخاب انواع لوستر سقفی

خرید و انتخاب لوستر سقفی جزء انتخاب‌های سخت وسایل خانه است؛ چون اکثر افراد در آن تخصصی ندارند، ممکن است در انتخاب آن دچار مشکل شوند که کمک و راهنمایی فرد متخصصص در رابطه با انواع لوستر سقفی می تواند کمک خوبی به ما باشد.

در هر خانه با توجه به متراژ، ارتفاع سقف، نوع دکوراسیون داخلی و غیره لوستر سقفی آن را، باید انتخاب کرد.لوستر انواع مختلفی دارد؛ مثل لوستر سقفی کوچک، لوستر کریستالی، لوستر سقفی کریستال، لوستر برنزی یا انواع دیگری که در بازار موجود است. نورپردازی سقف و دیگر قسمت‌های ساختمان با انتخاب این سبک چراغ‌های تزئینی خاص و منحصر به فرد می‌شود.

معمولا از ایده نصب لوستر سقفی برای تامین روشنایی خانه استفاده می‌شود و از لوسترهای دیواری به عنوان منبع کوچک‌تر نور استفاده می‌شود.در این مطلب؛ فاکتورها و نکات مهم در انتخاب لوستر سقفی بیان شده تا انتخاب راحت‌تر و هوشمندانه‌تری داشته باشید و همچنین نورپردازی سقف خانه شما دلپذیرتر شود.

 

انتخاب لوستر پذیرایی و نشیمن؛ لوستر مناسب برای پذیرایی

لوستر سقفی پذیرایی باید یک مدل پرنور و درخشان باشد. اگر سقف پذیرایی شما بلند است می‌توانید از یک لوستر بزرگ یا بلند شاخه‎‌دار استفاده کنید. باتوجه ب سلیقه شخصی خود در انتخاب نوع دکوراسیون داخلی منزل می‌توانید نمونه کلاسیک یا مدرن را انتخاب کنید. اگر طول سقف شما بلند باشد می‌توانید از دو یا سه لوستر در قسمت‌های مختلف سقف استفاده کنید.

اگر پذیرایی شما کوچکتر است از خرید لوسترهای پرحجم و بزرگ بپرهزید و سعی کنید متناسب با فضای پذیرایی لوستری کوچک‌تر با نوری متناسب انتخاب کنید تا فضا را شلوغ نکند.توجه داشته باشیدلیست ابزار مشخص نصب لوستر که بخشی از آن لوازم برق کشی ساختمان بوده در هنگام خرید هر لوستر تهیه شود.به عنوان مثال تهیه ابزار ایمنی و عایق کاری محیط سیم کشی لوستر مثل سیم ارت در هنگام انواع لوستر از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

انتخاب لوستر سقفی

 

انتخاب لوستر اتاق خواب

لوستر سقفی مناسب برای هر اتاق با توجه به کاربردی که دارد متفاوت است؛ به طور مثال نور اتاق مطالعه و اتاق کار باید مناسب باشد ولی برای اتاق خواب بهتر است از لوسترهای کم نور تر استفاده شود همچنین انتخاب لوسترهای چوبی و حبابی برای فضای اتاق خواب بسیار مناسب است.

پیشنهاد می‌شود برای اتاق خواب و اتاق کار خود بیشتر از مدل‌های مینیمال و ساده‌تری استفاده کنید تا به شما آرامش بیشتری داده شود. بهتر است نور لوسترهایی که برای اتاق خواب انتخاب می کنید، رو به بالا باشد تا نور با ملایمت به محیط خواب شما تابیده شود.

 

لوستر برای پذیرایی

 

وابسته به نوع کاربری اتاق می‌توانید لوستر اتاق خواب دخترانه، پسرانه و مخصوص کودکان را انتخاب کنید. سبک اتاق خواب شما با ایده خاص و منحصر به فرد دیده می‌شود.

 

انتخاب لوستر سقفی آشپزخانه

اگر در آشپزخانه خود میز غذا خوری دارید بهتر است بالای آن لوستر باشد. انتخاب لوستر سقفی برای آشپزخانه بسیار وابسته به نوع کابینت استفاده شده است.

اگر کابینت شما طرح چوب یا ام دی اف باشد بهتر است از لوسترهای چوبی استفاده شود ولی اگر استیل یا آهنی است می‌توانید از لوسترهای مدرن طرح استیل استفاده کنید. نور لوسترهای انتخابی برای آشپزخانه باید رو به پایین باشد تا نور کافی برای آشپزخانه تأمین شود.

 

سایز لوستر

 

ارتفاع استاندارد لوستر

برای پیدا کردن لوستر مناسب قبل از هر چیزی باید ابعاد اتاق را بر حسب فوت( هر فوت = 30 سانت) اندازه بگیرید و با هم جمع کنید و عدد به دست آمده را به اینچ( هر اینچ = 4/25 میلی متر) تبدیل کنید؛ عدد به دست آمده قطر لوستر مناسب را برای فضای اندازه‌گیری شده می‌دهد. البته با توجه نوع دکوراسیون و سایر وسایل موجود در اتاق می‌توانید 15 تا 20 سانت به عدد حساب شده اضافه کنید.

 

ارتفاع استاندارد لوستر

 

ارتفاع مناسب لوستر از سقف

برای پیدا کردن ارتفاع مناسب لوستر سقفی باید ابتدا ارتاع را تا سقف اندازه‌گیری کنید. برای یک اتاق نشیمن با ارتفاع کمتر از 2/5 متر، حداقل ارتفاع لوستر از سطح زمین باید 150 سانت (60 اینچ) باشد.

می‌توانید آن را تا 165 سانت(65 اینچ) نیز افزایش دهید. هم‌چنین برای اتاق‌هایی با سقفی بیشتر از 5/2 متر به ازای هر 30 سانت افزایش ارتفاع، باید 5 سانت به ارتفاع لوستر نیز اضافه شود.

 

چیدمان لوستر

 

چیدمان لوستر

  • برای چیدمان لوستر سقفی بهتر است به نکات زیر توجه کنید.
  • لوسترهای شاخه‌ای برای سقف های بلندی می باشد که دارای 6 شاخه یا بیشتر است.
  • معمولا برای لوستر سقفی منازل با عرض 75 سانت و با ارتفاع 70 سانت استفاده می‌شود.
  • اگر دکوراسیون شما سلطنتی یا سنتی می‌باشد ، بهتر است از لوستر های کریستالی با طرح های کلاسیک استفاده شود.
  • سعی کنید از چراغ‌های آفتابی و مهتابی با رنگ‎های متفاوت استفاده کنید تا نور یک رنگ لوستر چشم تان را اذیت نکند.
  • برای منازلی که ارتفاع سقف آنها بلند است بهتر است از لوستر سقفی شاخه ای استفاده کنید و حداقل 60 سانت طول زنجیری باشد که از سقف به لوستر وصل می باشد.
  • رنگ لوسترها باید متناسب با رنگ چیدمان دیگر لوازم منزل باشد. سعی کنید رنگی انتخاب کنید که همیشه شیک و جدید به نظر برسد و با دکوراسیون همخوانی داشته باشد.

 

قیمت لوستر مدرن پذیرایی

لوستر سقفی مدرن پذیرایی انواع مختلفی دارد و قیمت آن با توجه به ابعاد آن، جنس مواد سازنده و مواد تزیینی استفاده شده تغیییر می‌کند.

سخن آخر راهنمای انتخاب انواع لوستر سقفی

در این مطلب نکات مهم در انتخاب لوستر سقفی گفته شد. قدم بعد از انتخاب لوستر سقفی مناسب نصب لوستر است.

معمولا لوسترهای جدید دفترچه راهنمای نصب دارند ولی برای اطمینان از کار و پایین آوردن خطرات برقی بهتر است از متخصصین نصب لوستر کمک بگیریم شما با ثبت درخواست خود در بازار انلاین خدمت از ما می‌توانید بهترین متخصصین لوستر را انتخاب کنید و با خیال راحت نصب کنید.