تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

به دلیل رایج بودن برند sumsung در ایران، ما تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ را موضوع این پست قرار داده ایم. چندی پیش که برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در مشهد، به منزل یکی از مشتریان عزیز رفته بودیم، ایشان سوالاتی پرسیدند که ما را متوجه نکاتی کرد. اینکه شاید دغدغه افرادی که به مشکل در لباسشویی خود بر می‌خورند این باشد که: چطور یک ماشین لباسشویی را تعمیر کنیم یا مثلا تعمیر برد لباسشویی سامسونگ آن‌ها در خانه ممکن است یا خیر؟ و اینکه برای تعمیر لباسشویی سامسونگ خود چه اقداماتی را تا قبل از رسیدن سرویسکار مجرب، خودشان می‌توانند انجام دهند؟

شاید ما نتوانیم به تمام دغدغه‌های شما پاسخ دهیم اما در سلسله مقالاتی که تحت عنوان تعمیرات لوازم خانگی در سایت گذاشته‌ایم سعی ما بر این بوده است که تا آنجا که می‌توانیم باری از دوش شما برداریم.


تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

خیلی جالب است که ما اغلب برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به دنبال دلایل عجیب و غریبی می‌گردیم. اما گاهی واقعا جواب مساله بسیار ساده است. بنابراین الگوی زیر را رعایت کنید:

" از ساده به دشوار "

 1. لباسشویی روشن نمی‌شود؟ اول اتصال به پریز برق یا بودن برق در پریز را چک کنید.
 2. لباسشویی شروع به کار نمی‌کند؟ اول باز بودن شیر آب ورودی را کنترل نمایید؟
 3. لباسشویی صدا بدی می‌دهد و می‌لرزد؟ اول از تراز بودن آن و صافی سطح زیر لباسشویی مطمئن شوید.
 4. به همین سادگی اولین گام‌ها را برای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ خود برداشته‌اید و به جیب خودتان کمک کرده‌اید.
 5. اما اگر این‌ها را انجام دادید و مشکل حل نشد وقت کارهایی کمی دشوار است.

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

در این بخش به علت‌هایی اشاره می‌کنیم که ممکن است دلیل آن‌ها به سادگی مرحله قبل نباشد.

بخش اول:

چند نکته وجود دارد که پیش از نصب ماشین لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگری باید به آن توجه کنید:

اول اینکه ماشین لباسشویی را تراز کنید و در جای صافی قرار دهید. دوم اینکه فاصله زیادی با شیر آب سرد و گرم نداشته باشد که شیلنگ‌های آن دچار کشیدگی و بعدا پارگی شوند. سوم اینکه فاصله مناسبی(طبق کاتالوگ یا توصیه نصب کننده دستگاه) از دیوار یا کابینت داشته باشد.


بخش دوم:

برخی توصیه‌های عمومی:

 • به طور مرتب محفظه پودر ماشین را تمیز کنید.
 • بعد از اتمام برنامه شستشو درب ماشین را باز بگذارید تا کپک در داخل دیگ فرصت رشد پیدا نکند.
 • فیلترهای لباسشویی ممکن است به دلیل آشغال‌هایی که روی لباس بوده‌اند و وقت شستشو جدا شده اند گرفته باشد. آن‌ها را مرتب تمیز نمایید.
 • برای رسوب گیری از دیگ می‌توان از حلال‌های رسوبات فسفاته و کلسیم استفاده کرد. برای این کار حتما با سرویسکار منخصص مشورت کنید.
 • داخل دیگ لباسشویی ممکن است تکه‌های فلزی مثل سنجاق یا دکمه لباس‌ها گیر کند و موجب پارگی دیگ گردد. دیگ را مرتبا پک کرده و موقع شستشو حتما این نکته را کنترل کنید. مثلا دکمه لباس‌ها را ببندید و جیب لباسها را خالی گردانید.
 • در قسمت داخلی لباسشویی ممکن است مو یا پرز لباسها به شکل گلوله در بیایند و هم باعث گرفتگی شوند و هم باعث کثیف شستن دفعات بعد شوند. برای ضدعفونی فضای داخلی از شوینده‌های طبیعی مثل سرکه و جوش شیرین استفاده کنید.

 

مطلب مرتبط: کد خطای ماشین لباسشویی بوش


بخش سوم:

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ به کمک عیب یابی:

علت لرزش ماشین لباسشویی سامسونگ:

 • ماشین لباسشویی در جای خود تراز نیست.
 • بیش از حد لباس در مخزن شستشو ریخته اید.
 • ممکن است آب به طور کامل تخلیه نشده باشد.
 • دیگ ماشین لباسشویی دچار پارگی یا رسوب شده باشد.
 • پیچ‌هایی که در موقع حمل و نقل بسته می‌شوند باز نشده باشند.
 • کمک‌های جلوگی یمننده از لرزش را چک کنید شاید مستهلک شده باشند.
 • لباس‌های نا همگون را با هم نریزید. مثلا ملافه‌ها را جدا بیندازید و لباس‌ها را جدا.
 • کمتر از طرفیت دیگ در آن لباس ریخته اید. اگر لباسشویی زیاد پر نباشد دچار لرزش می‌گردد.
 • ممکن است لرزش به خرابی برخی قطعات مثل فولی یا ... مربوط باشد. این بخش کار سرویس کار است.

علت پر شدن بیش از حد مخزن ماشین لباسشویی:

علت این موضوع می‌تواند کثیف شدن لوله هیدروستات باشد، در نتیجه خشک کن ماشین لباسشویی با دور بالاتری کار می‌کند و چرخش‌های شدید لگن ماشین لباسشویی باعث افزایش برق و آمپر مصرفی در موتور می‌شود، در نتیجه برقی که در میکروسوئیچ در جریان است دچار اختلال می‌شود و پلاتین‌ها دچار صدمه می‌شوند.

در کل سطح آب از یک حدی نباید در مخزن بیشتر شود. بنابراین در موقع تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ حتما از سرویسکار درخواست تست دستگاه کنید و با خیال راحت آن را تحویل بگیرید.


خرابی برد ماشین لباسشویی:

گاهی ماشین روشن می‌شود اما دکمه‌های عملکرد درخواستی را انجام نمی‌دهند. این ممکن است به دلیل خرابی میکروسوئیچ ماشین لباسشویی باشد. تعمیر برد لباسشویی سامسونگ کار تعمیرکار متخصص است.

 

سخن پایانی

در صورتی که تمایل به درخواست رایگان قیمت "تعمیر ماشین لباسشویی ال جی" یا ماشین لباسشویی سامسونگ دارید، می‌توانید درخواست "تعمیر ماشین لباسشویی" خود را در خدمت از ما درج کنید تا بدون هیچ گونه هزینه‌ای، از پیشنهادات دریافتی، فردی متخصص را برای امور خود پیدا کنید. 

دیگر مطالب مجله :