پرایمر ایزوگام چیست؟

پرایمر ایزوگام از مهم‌ترین مراحل اجرای ایزوگام در قسمت‌های مختلف ساختمان است. از پرایمر ایزوگام برای زیرسازی و آماده سازی محل نصب ایزوگام برای بهبود کیفیت این نوع عایق پوششی سطوح مختلف در ساختمان استفاده می‌کنند. در واقع در پاسخ سوال پرایمر ایزوگام چیست می‌توان آن را بعنوان یک سطح زیرسازی برای بالا رفتن کیفیت ایزوگام نصب شده دانست. مواد تشکیل دهنده پرایمر ایزوگام که ترکیبی از قیر و پودرهای معدنی است، عامل بهبود کیفیت عایق کاری و ایزولاسیون در سطوح مختلف است. پرایمر ایزوگام مایع است و برای استفاده باید با بنزین و آب رقیق و بر سطوح مدنظر کشیده شود. ایجاد چسبندگی لازم و بالا رفتن کیفیت ایزوگام تحت تاثیر استفاده از پرایمر ایزوگام است.

قیمت پرایمر ایزوگام و بررسی انواع پرایمر ایزوگام مثل پرایمر آبی، پرایمر بنزینی و همین طور کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت اجرای پرایمر ایزوگام در انواع مختلفی مانند قیمت پرایمر قیری، قیمت پرایمر بنزینی و قیمت خمیر پرایمر از مواردی است که در این مطلب از مجله خدمت از ما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

انواع پرایمر ایزوگام

 

پرایمر ایزوگام چیست؟

پرایمر ایزوگام مایعی است هم بطور مجزا و هم بصورت ترکیب با مواد دیگر برای افزایش کیفیت عایق کاری ایزوگام کاربرد دارد. در گذشته برای آماده سازی پرایمر ایزوگام از حلال بنزین استفاده می‌شد. اما امروزه برای تهیه پرایمر ایزوگام آن را با آب ترکیب کرده و برای زیرسازی نصب ایزوگام استفاده می‌کنند.

اگر در مرحله خرید ایزوگام هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مطلبی که در زمینه معرفی بهترین ایزوگام را تهیه کرده‌ایم، مطالعه کنید.

 

پرایمر ایزوگام چیست؟

 

علاوه بر این مورد پرایمر ایزوگام برای هموارسازی سطوح مختلف قبل از نصب ایزوگام نیز کاربرد ویژه‌ای دارد. در ادامه این مطلب پس از معرفی پرایمر ایزوگام، مزیت این محصول و طریقه مصرف آن را با مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

طریقه مصرف پرایمر ایزوگام

برای اجرای پرایمر ایزوگام سطح مورد نظر را از هر گونه گرد و خاک و غبار پاک کرده و سپس با توجه به نوع زیر سازی ترکیب ایجاد شده از پرایمر و مواد دیگر را با کاردک بر روی سطح بصورت یکنواخت کشیده تا تماما از این مواد پوشیده شود.

 

طریقه مصرف پرایمر ایزوگام

 

در حالت کلی جهت کاربرد پرایمر ایزوگام باید این مایع را بر روی سطوح مورد نظر پخش کرده و حدودا 12 ساعت برای خشک شدن این مواد زمان در نظر گرفت. پس از گذشت این مدت زمان شرایط سطح بام و یا قسمت‌های دیگر ساختمان برای نصب ایزوگام فراهم می‌شود.ترکیب پرایمر ایزوگام با ماسه برای آسفالت کاری در ابعاد مختلف مورد استفاده قرار می‌کیرد.

مزیت‌های استفاده از پرایمر ایزوگام

سری از موارد و مزایای کاربردی پرایمر ایزوگام برای مصارف مختلف را به شرح ذیل می‌باشد:

 • از مهمترین مزایای استفاده از پرایمر ایزوگام توانایی و دوام بالای این ماده در برابر رطوبت است.
 • پرایمر ایزوگام قدرت عایق کاری ایزوگام را افزایش می‌دهد. این ویژگی باعث شده که پرایمر ایزوگام در برخی مکان‌ها مثل استخرها به تنهایی برای عایق کاری استفاده شوند.
 • پرایمر ایزوگام پس از خشک شدن از قدرت نفوذ ناپذیری بالایی در برابر رطوبت و بخار آب برخوردار می‌شود.
 • علاوه بر رطوبت پرایمر ایزوگام در برابر مواد اسیدی و بازی بسیار مقاوم است.
 • پرایمز ایزوگام محصولی هماهنگ با محیط زیست بوده و فاقد آلودگی زیست محیطی است.
 • این ماده غیرقابل اشتعال بوده و همین امر در کاهش خطر آفرینی در هنگام نصب ایزوگام تاثیر دارد.
 • برای استفاده به حرارت و شعله نیاز ندارد و در هر دمایی قابل استفاده است.

 

مزیت‌های استفاده از پرایمر ایزوگام

 

انواع پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام در انواع مختلف پرایمر آبی، پرایمر بنزینی و پرایمر قیری برای مصارف گوناگون تهیه و قابل استفاده می‌باشند. تمامی پرایمر‌های ایزوگام با خاصیت افزایش چسندگی ایزوگام به عایق بندی مطلوب بام و دیگر قسمت‌های ساختمان کمک می‌کنند.

 

 • پرایمر آبی: حلال اصلی این پرایمر آب بوده و اصل کار آن افزایش مقاومت ایزوگام برای نصب و افزایش کیفیت عایق کاری برای مدت زمان طولانی است.
 • پرایمر بنزینی: بمنظور جلوگیری از نفوذ رطوبت، محافظت از لوله های سیمانی و فلزی در برابر خوردگی و فرسودگی می‌باشد. حلال این پرایمر بنزین و مشتقات نفتی است.
 • پرایمر قیری: از این نوع پرایمر ایزوگام بیشتر برای آسفالت کاری استفاده می‌شود. در واقع این پرایمر بر پایه‌ی قیر و پودرهای معدنی مخصوص است که قابلیت رقیق شدن با آب را دارد و برای اجرای چسبندگی در سطوح بتونی، آجری، آسفالت و دیگر مصالح ساختمانی است.

 

قیمت پرایمر قیری

 

موارد کاربردی پرایمر ایزوگام

 • بیشترین کاربرد پرایمر ایزوگام به استفاده از این ماده برای افزایش چسبندگی و بهبود عملکرد ایزوگام در سطوح مختلف اختصاص دارد.
 • پرایمر ایزوگام برای محافظت از بتن‌هایی که با خاک مدفون شدند، بسیار کاربرد دارد.
 • از دیگر مصارف کاربردی انواع پرایمر ایزوگام می‌توان به عایق کاری سطوح گوناگون ساختمان از پی تا دیوارها، سرویس بهداشتی، حمام، فضای استخر، پارکینگ کانال‌های آب‌رسانی، انبارها، پل‌ها و مواردی از این قبیل اشاره داشت.
 • برای حفاظت از سطوح آجری در برابر نمک‌ها از ایزوگام پرایمر در محیط‌های بسیار آلوده استفاده می‌شود.
 • ترکیب پرایمر ایزوگام در نوع قیری با ماسه بعنوان ماسه سرد یا پیش ساخته در مواقع خاص و ضروری استفاده می‌شود.

 

موارد کاربردی پرایمر ایزوگام

 

مشخصات فنی و کاربردی پرایمر ایزوگام

پرایمر ایزوگام دارای رنگ مشکلی مایل به قهوه‌ای است که در حالت فیزیکی مایع تولید و نگهداری می‌شود. وزن خالص این ماده حدودا 1.09 بوده و در شرایط هوایی خشک و آفتابی حدودا 12 ساعت برای خشک شدن زمان نیاز دارد. از مشخصات بارز پرایمر ایزوگام می‌توان به مقاومت بالای آن در سرمای منفی 5 درجه زیر صفر و گرمای بالای 90 در جه سانتی گراد اشاره داشت.

 

مشخصات فنی و کاربردی پرایمر ایزوگام

 

قیمت اجرای پرایمر ایزوگام در انواع مختلف

قیمت پرایمر ایزوگام از قیمت پرایمر قیری، قیمت پرایمر بنزینی تا قیمت خمیر پرایمر همگی با توجه به مصارف کاربردی، متراژ سطوح و قیمت اجرای پرایمر متفاوت است. امروزه قابلیت بالای پرایمر ایزوگام در افزایش کیفیت عایق کاری در نصب ایزوگام منجر به استقبال افراد از کاربرد این روش برای سطوح مخنلف ساختمان و مصارف دیگر شده است.