برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ چگونه است؟

اول اینکه آیا هدف ما از نحوه تعمیر یخچال فریزر سامسونگ رفع کدها یا ارورهای یخچال سامسونگ است یا اینکه به دنبال عیب یابی یخچال سامسونگ هستیم برای مواردی است که خودمان متوجه شده ایم. چون این دو مورد متفاوتند. مثلا علت صدای یخچال سامسونگ، علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ و یا دلیل جمع شدن آب در یخچال سامسونگ، سرد نکردن یخچال و همچنین علت صدای فن یخچال سامسونگ در گروه دوم قرار می‌گیرند.

اما ظاهر شدن کدهای خطا و رجوع احتمالی به دفترچه راهنمای یخچال فریزر سامسونگ در دسته اول جا می‌گیرند. برای هر دو گروهی که نیاز به تعمیر یخچال فریزر سامسونگ دارند هم مقالات مفیدی آماده کرده ایم و هم در صورت عدم توانایی در تعمیر یخچال فریزر سامسونگ خود می‌توانید از سرویسکاران مجرب ما بهره ببرید.

اگر دنبال ارورهای یخچال فریزر سامسونگ هستید، مقاله ای به همین عنوان در سایت موجود است. همچنین می‌توانید در بخش تعمیرات لوازم خانگی مطالب مفید و مقالات آموزنده ای برای سایر لوازم منزل بیابید.


 

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

در برخی مواقع مجبور به تعمیر یخچال فریزر سامسونگ می شوید. تعمیر یخچال فریزر سامسونگ از آن دسته کارهایی است که باید به دست متخصص آن انجام شود. در این قسمت برخی مواردی که نیاز به تعمیرکار یخچال فریزر سامسونگ را خواهید داشت را مورد بررسی قرار داده ایم. 

 

  • علت صدای یخچال سامسونگ:

صدای خش خش یا تقه ای که در حالت یخ زدایی می‌شنوید عادی است .علت این صدا ذوب شدن یخ و فرو ریختن آن است. اگر صداهای دیگری شنیدید چک کنید که سطح زیر یخچال و فریزر صاف بوده و یخچال فریزر سامسونگ تراز باشد. همچنین مخزن تخلیه آب را بررسی نمایید. برای صداهای نامتعارف می‌توانید فن اپراتور یا فن کندانسور را چک کرده و از سالم بودن آن‌ها مطمئن شوید.

 

  • علت سرد نکردن یخچال:

اول دمای یخچال یا فریزر را کنترل کنید. برای تعمیر یخچال فریزر سامسونگ یا هر برند دیگری اول از دلایل ساده شروع کنید. سپس مطمئن شوید که در اطراف یخچال فضای کافی برای گردش هوا تعبیه شده باشد. زیرا نزدیک بودن بیش از حد یخچال فریزر به دیوار یا کابینت باعث داغ شدن موتور و اشکال در سرمایش یخچال یا فریزر می‌گردد. بررسی کنید دریچه ورود هوا به راحتی در معرض جریان هوا قرار گرفته باشد. از چفت شدن در یخچال یا فریزر اظمینان حاصل کنید. مبدل حرارتی که برای یخ زدایی استفاده می‌شود را چک کنید. اگر مبدل مشکلی نداشت لطفا تایمر یخ زدایی را چک کنید و ببینید به شکل مناسب (طبق کاتالوگ) ست شده است یا نه. ببینید گاهی اوقات لوله تخلیه یخچال مسدود می‌شود و عملکرد سرمایش مختل می‌شود.

 

  • علت بی وقفه کار کردن یخچال فریزر:

فریزر را در حالت اتو دیفراست یا یخ زدایی خودکار قرار دهید. اگر یخچال فریزر را به تازگی خریداری کرده‌اید به علت اینکه فضای داخلی آن گرم است یخچال مدتی را بی وقفه کار می‌کند تا محفظه آن را خنک کند. بهتر است در 24 ساعت اول استفاده هیچ ماده غذایی داخل آن نگذارید تا فشاری به موتور اعمال نشود. گاهی اوقات گرم بودن هوا و محیط اطراف یخچال علت بی وقفه کار کردن آن است.

گاهی وقت‌ها در یخجال یا فریزر بسته است اما کاملا کیپ نشده و اتلاف سرمایش دارد. رگلاژ در و چفت بودن آن را کنترل کنید. برخی اوقات به دلیل جابجایی زیاد یخچال لولای در کمی شل می‌شود و در حالت افتادگی پیدا می‌کند و راحت و کامل کیپ نمی‌شود.


 

  • علت یخ زدایی نکردن فریزر:

این موضوع یا به تایمر اتو دیفراست (زمان سنج یخ زدایی خودکار) و یا مبدل حرارتی که یخ زدایی توسط آن انجام می‌گیرد، بستگی دارد. هر دو می‌بایست کنترل شوند. شاید برای این مورد از تعمیر یخچال فریزر سامسونگ نیاز به سرویسکار متخصص داشته باشید.


 

  •  جمع شدن آب در یخچال سامسونگ:

آب موجود چه خارج از یخچال باشد و چه داخل آن، مربوط به اتو دیفراست یا یخ زدایی خودکار یخچال فریزر است. به همین دلیل ابتدا مخزن تخلیه آب را چک نمایید. گاهی شیلنگ رابط بین مخزن و یخ ساز دچار پارگی یا جدا شدگی می‌شود و آب از آن بیرون می‌زند.


 

  • علت یخ زدگی غذاها در یخچال:

این موضوع به تنظیمات حرارتی و دمای یخچال بر می‌گردد. معمولا در فصل سرما این اتفاق می‌افتد و علت آن این است که ما در تابستان به دلیل گرمای هوا دمای یخچال را کم می‌کنیم و بعد در زمستان فراموش می‌کنیم که آن را زیاد کنیم. برای حل این مشکل کافیست دمای یخچال را در فصل زمستان یک تا دو درجه گرم کنید.

دیگر مطالب مجله :