امروزه تولید انواع برند‌های ماشین لباسشویی و عرضه آنها برای تامین نیازهای افراد به چشم می‌خورد. از این رو نحوه عملکرد و راهنمای عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی به امری ضروری در کنار بهره‌مندی از خدمات این وسایل تبدیل شده است.

نحوه عیب یابی و شناخت علائم خرابی انواع برند‌های ماشین لباسشویی راه‌گشایی برای استفاده بهینه و بهتر از این لوازم است. روش‌های دسترسی به تعمیرگاه‌های مجاز ماشین لباسشویی مثل سامسونگ، ال جی، پاکشوما، اسنوا، بوش و دیگر موارد به دغدغه‌ای برای استفاده کننده این برند‌ها تبدیل شده است.

بازار آنلاین "خدمت از ما" در لیست خدمات تعمیر لوازم خانگی شرایط دسترسی به افراد متخصص برای تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی را فراهم کرده است.

 

علاوه بر برند‌های پر استفاده عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی مانند پاناسونیک، ویرپول، جنرال الکتریک، ارج، بکو، وستینگهاوس، دوو،آبسال زیمنس، کندی، آ ا گ، ایندزیت، حایر و پوینت نیز در بین کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

عیب یابی و تعمیر انواع برندهای ماشین لباسشویی

 

در این مطلب سعی داریم با بررسی پر تکرارترین علائم خرابی این دستگاه راهنمای عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی را ارائه دهیم.

 

عیب یابی و تعمیر انواع برندهای ماشین لباسشویی

در حین استفاده از انواع برند‌های ماشین لباسشویی برخی مواقع بروز ایراداتی فرآیند شستن لباس را با اختلال مواجه می‌کند. لباس‌های تلنبارشده کثیف یا عمل ناتمام شستشوی لباس در محیط آشپزخانه شرایط نامطلوبی را ایجاد می‌کند.

بنابراین در کنار یادگیری نحوه عملکرد ماشین لباسشویی آشنایی با عیب یابی و علائم خرابی این وسیله در مواقع ضروری از اهمیت بالایی برخوردار است. برای استفاده بهینه و کاربردی از انواع برند ماشین لباسشویی اطلاع از صفر تا صد عملکرد این لوازم خانگی و همین طور نحوه درخواست کارشناس برای تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی بسیار تاثیر گذار است.

 

شناخت علائم خرابی انواع برند‌های ماشین لباسشویی

 

اگر تمایل دارید رفتار لباسشویی نصب شده در آشپزخانه‌تان را در حالت شروع یک خرابی بهتر بشناسید در ادامه این مطلب برای بررسی عیب یابی و تعمیر انواع برند‌های ماشین لباسشویی با ما همراه باشید.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

ماشین لباسشویی سامسونگ در مدل‌های مختلف درب از جلو و درب از بالا (دو قلو) ممکن است با ایراداتی در هنگام فعالیت تحت تاثیر مشکلات محیطی یا سیستمی مواجه باشد.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ در اصل امری تخصصی بوده اما شناخت ایرادات در رفع مشکلات جزئی و درخواست کارشناس در مواقع ضروری تاثیر دارد.

 

علائم خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ

هر مشکلی در روند شستن لباس در ماشین لباسشویی با علائم و عیوب در قطعات یا نحوه تنظیمات دستگاه همراه است. رایج ترین ایراداتی که هر کدام بیانگر خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ در یک بخش از این دستگاه بوده بصورت زیر قابل دسته بندی می‌باشند.

 • آبگیری نکردن لباسشویی سامسونگ: این ایراد که با حالت‌هایی مثل آبگیری کند، عدم توقف آبگیری و همزمانی تخلیه با آبگیری همراه بوده بیشتر تحت تاثیر خرابی در قطعاتی مثل شیر ورودی، سوئیچ فشار، تایمر، قفل درب و فشار کم آب بروز می‌دهد.
 • توقف یا خاموش شدن ماشین لباسشویی سامسونگ: خرابی قطعاتی مانند شیر ورودی، برد کنترل اصلی، تایمر، قفل درب در بروز این مشکل تاثیر گذار است.
 • روشن نشدن ماشین لباسشویی سامسونگ: ایراد در قطعات موتور، سوئیچ درب، تایمر و سوئیچ استارت با این نشانه هنراه است.
 • لرزش به همراه سر و صدا در ماشین لباسشویی : ایراد در قطعاتی مثل فنر و تسمه ماشین لباسشویی و بهم خوردن توازن و قرارگیری نامناسب لباس‌ها عامل بروز این مشکل است.

علاوه بر این موارد نشت آب، نچرخیدن دیگ، عدم تخلیه آب و جمع شدن آن و در نهایت بسته نشدن درب ماشین لباسشویی سامسونگ از دیگر ایراداتی بوده که خرابی قطعات اصلی یا بهم خوردن تنظیمات را به دنبال دارد.

 

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

در نسل جدید ماشین لباسشویی سامسونگ برنامه‌های پیشرفته‌ای برای انجام تنظیمات و شروع کار در این دستگاه تعبیه شده است. این برنامه‌ها با دکمه‌ها یا لمس نشانه‌های روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی قابل مشاهده‌اند.

 

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ

 

عدم اجرای هر کدام از این برنامه‌ها با یک کد خطا همراه بوده که شناخت آنها در عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ تاثیر دارد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

مشاهده ایرادات معرفی شده و همین طور علائم خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ نیاز به تعمیر این وسیله راه به همراه دارد. دسترسی به کارشناسان تعمیر ماشین لباسشویی بصورت آنلاین و حضور در محل بهترین اقدام برای رفع این ایرادات بصورت تخصصی است.

 

تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ

برای تشخیص اصل بودن ماشین سامسونگ با توجه به ورود بازار‌های واسط و مرزی با سرچ برند در گوگل به سایت رسمی آن دسترسی پیدا کنید.

 

تشخیص اصل بودن لباسشویی سامسونگ

 

مشخصات و مدل ماشین لباسشویی را در این سایت جستجو و از اصل و تقلبی بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌ها و امکانات مختلف با یک سری ایراد و مشکلاتی در هنگام فعالیت همراه است. عمده مشکلات این وسیله تحت تاثیر نصب نامناسب، بهم خوردن تنظیمات و خرابی قطعات در اثر استفاده نادرست یا طولانی مدت بروز می‌کند. 

 

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

مشاهده علائم خرابی این وسیله و در حالت پیشرفته تر کد خطای ماشین لباسشویی ال جی نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را ضرورت می‌بخشد. بارزترین ایراداتی که در نحوه عملکرد ماشین لباسشویی اختلال ایجاد می‌کند را می‌تواند در موارد زیر خلاصه نمود.

 • ماشین لباسشویی ال جی روشن نمی شود
 •  دیگ لباسشویی ال جی نشتی آب دارد
 • سر و صدا و لرزش ماشین لباسشویی زیاد است
 • عمل تخلیه در لباسشویی ال جی به درستی انجام نمی‌شود.
 • لباسشویی ال جی  در حین کار خاموش می‌شود.
 • درب لباسشویی پس از اتمام قفل شده و باز نمی‌شود.
 • دیگ ماشین لباسشویی ال جی به درستی نمی‌چرخد و خشک کن کار نمی‌کند.

 

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

 

تمامی موارد بیان شده تحت تاثیر ایراد در شیلنگ ورودی آب، موتور ماشین لباسشویی، پمپ تخلیه، برد کنترل ماشین لباسشویی بروز می‌دهد. در این حالت انجام اقدامات لازم و به موقع برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی در بهبود عملکرد این وسیله تاثیر بسزایی دارد.

 

کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

یک سری برنامه اجرای دستورات در ماشین لباسشویی ال جی تعبیه شده که هر کدام در صورت اختلال با یک کد خطای مخصوص همراه است.

در مواقعی که خرابی یک قطعه یا بروز یک مشکل محیطی در روند اجرای یک دستور مشکلاتی بوجود آورد شناخت کد خطای ماشین لباسشویی ال جی در تشخیص صحیح ایراد و رفع به موقع آن تاثیر بسزایی دارد.

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

مشاهده چهار کد خطای DE، OE، LE و UE که به ترتیب بیانگر ایراد در عملکرد قفل درب، آبکشی دستگاه، خرابی موتور و نامتوازن بودن بار ماشین لباسشویی بوده با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل رفع است.

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی در مواقعی که دستگاه بنا به ایرادات بیان شده قادر به ادامه فعالیت نبوده برای شروع برنامه جدید اجرا می‌شود. این اقدام با استفاده از دکمه ریست و بدون استفاده از آن قابل انجام است.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش

ماشین لباسشویی بوش مثل سایر برند‌ها در اثر برخی خطا و ایرادات با کندی یا توقف اجرای فرآیند شستشوی همراه است. اساس خطاهای رخ داده در روند عملکرد این دستگاه با عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش قابل رفع است.

 

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

یکی از کاربردی ترین روش‌ها برای تعمیر ماشین لباسشویی بوش در انواع مختلف شناخت ارورهای طراحی شده در سیستم این ماشین لباسشویی است. ایرادات مشاهده شده در روند عملکرد ماشین لباسشویی هر کدام به دلیل معیوب شدن یک قطعه یا بهم خوردن تنظیمات بخشی از دستگاه بروز می‌دهند.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی بوش

 

کد خطای ماشین لباسشویی بوش

کد خطای ماشین لباسشویی بوش در مدل‌های جدید در ارتباط با ارور مشاهده شدن در روند عملکرد این دستگاه بروز می‌دهد. در واقع خر کد خطا که اوصولا با یک حرف انگلیسی تلفیق شده با اعداد در صفحه نمایشگر دستگاه ظاهر شده پیغام ایراد یا مشکل در یک قطعه و بخشی از سیستم کنترلی ماشین لباسشویی را به همراه دارد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

عیب یابی ماشین لباسشویی بوش از طریق شناسایی ارورها با مشاهده کد خطا و دلیل بروز آنها به راحتی امکان پذیر است. با گذراندن این مراحل می‌توانید در سریع ترین زمان ممکن نسبت به تعمیر ماشین لباسشویی در محل اقدام کنید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی بوش

 

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با تعوض قطعات آسیب دیده، تعمیرات آنها و همین طور انجام مجدد تنظیمات این دستگاه بصورت حاضر در محل یا تعمیرگاه‌های مجاز صورت می‌گیرد.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی در ابعاد و کاربری‌های متفاوت طراحی و عرضه شده است. این نوع لباسشویی در مقایسه با دیگر برندها نیز در زمان معیوب شدن قطعات یا استفاده نامناسب از دستگاه با مشکلاتی در زمان شستشوی لباس مواجه است.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

 

در این قسمت برای استفاده مطلوب از این دستگاه به معرفی روش‌های عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی در مراحل مختلف اشاره شده است.

 

علائم خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما

خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما در اثر استفاده طولانی مدت از این وسیله بدون رسیدگی و سرویس برخی قطعات و همین طور بهم خوردن تنظیمات دستگاه اتفاق می‌افتد. ایرادات بوجود آمدن در نمونه‌های مختلف ماشین لباسشویی پاکشوما با یک سری کد خطا همراه بوده که هر کدام بروز یک نقص را بیان می‌کنند.

 

علائم خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما

 

خرابی سنسور آب، خرابی قفل درب، ایراد در پمپ آب دستگاه، شکستگی المنت، خرابی المنت و در نهایت خرابی موتور از بارزترین موارد خرابی ماشین لباسشویی پاکشوما در مدل‌های مختلف است.

 

تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

پس از عیب یابی و تشخیص صحیح خطا این دستگاه تعمیر ماشین لباسشویی وابسته به ایراد مشاهده شده و وضعیت قطعات در طی اقداماتی اوصولی و تخصصی انجام می‌شود.

 

تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما

 

تعمیر قطعات وابسته به شستشوی لباس، سرویس و تعمیر موتور و برد کنترل ماشین لباسشویی و در نهایت تغییر محل نصب و تعویض تجهیزات آن از اساسی ترین موارد در تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما در محل و تعمیرگاه‌های مرکزی است.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

عیب یابی و تشخیص خطا در هنگام تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا امری کاملا تخصصی است. روند عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا با شناخت دقیق ایرادات و ارور‌های مدل‌های مختلف این برند ماشین لباسشویی اجرا می‌شود.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

 

برای استفاده بهینه از ماشین لباسشویی اسنوا شناخت دقیق علائم خرابی این دستگاه و اقدام به موقع برای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا تاثیر بسزایی در عملکرد این وسیله خانگی دارد.

 

خرابی ماشین لباسشویی اسنوا

نقص در عملکرد قطعات در اثر خرابی برد کنترل اصلی ماشین لباسشویی، بهم خوردن تنظیمات و اجرای برنامه ماشین لباسشویی به علت استفاده غیر استاندار از این وسیله و نصب غیر اصولی آن دلایل بروز خرابی ماشین لباسشویی اسنوا در مدل‌های مختلف می‌باشند.

 

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

بهم خوردن تنظیمات و روند عملکرد ماشین لباسشویی توقف یا درست اجرا نشدن فرآیند شستشوی لباس را به دنبال دارد. بنابراین در صورت مشاهده کد خطا یا علائم خرابی در ماشین لباسشویی باید نسبت به تعمیر آن اقدامات لازم صورت گیرد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا

 

تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در محل یا تعمیرگاه‌های مجاز با بررسی و تست ابتدایی وضعیت قطعات و تعویض یا تعمیر آنها همراه است. در برخی مواقع ایراد مشاهده شده با یک تنظیمات مجدد یا ریست دستگاه قابل حل است.

 

عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی سایر برند‌ها

تا به این قسمت با بررسی و مشاهده دلایل خرابی انواع برند‌های پرکابرد ماشین لباسشویی آشنا شدیم. اما امروزه برند‌های متنوعی از انواع ماشین لباسشویی وارد بازار شده که عیب یابی و تعمیر هر کدام از آنها در ردیف مشابهی از موارد بیان شده بصورت زیر قابل انجام است.

 • تعمیرات ماشین لباسشویی پاناسونیک
 • تعمیر ماشین لباسشویی ویرپول
 • عیب یابی و تعمیر لباسشویی بکو
 • تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
 • تعمیر لباسشویی وستینگهاوس
 • تعمیرات ماشین لباسشویی ارج
 • عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی دوو
 • تعمیر ماشین لباسشویی کنوود
 • تعمیر ماشین لباسشویی آبسال
 • تعمیر لباسشویی زیمنس
 • تعمیر ماشین لباسشویی کندی
 • تعمیر ماشین لباسشویی آ ا گ
 • تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت
 • تعمیرات ماشین لباسشویی حایر
 • تعمیر ماشین لباسشویی وست پوینت

 

مواردی که در این میان بسیار اهمیت دارد توجه به راهنمای عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی در هنگام استفاده و نصب آنها است. در حالت کلی رعایت اصول بیان شده در تعمیر ماشین لباسشویی بازدهی بالا و عملکرد مطلوب این وسیله پر کاربرد را به همراه دارد.

عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی در محل

امروزه قابلیت و امکاناتی برای عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی در منزل فراهم شده است. مزیت کاربردی استفاده از این امکانات را می‌توان در عواملی مثل جلوگیری از بروز آسیب احتمالی در جا به جایی ماشین لباسشویی و صرفه جویی در هزینه و وقت بیان کرد.

 

عیب یابی و تعمیر انواع برند ماشین لباسشویی در محل

 

در هنگام مشاهده ایرادات، کد‌های خطا و مشکلات اساسی در سیستم انواع لباسشویی هر چه سریعتر نسبت به تعمیر این وسیله پرکاربرد اقدام و از آسیب‌های جدی به لباسشویی جلوگیری کنید.

دیگر مطالب مجله :