اتوبار از اولین روش‌های انتخابی هرکس، برای حمل اسباب و اثاثیه است؛ و امروزه به یکی از نیازهای مهم بازار تبدیل شده است. باربری به صورت اتوبار می‌تواند توسط اشخاص و یا شرکت‌های مخصوص باربری صورت پذیرد. همان‌طور که از کلمه «اتوبار» هم پیداست، این اصطلاح به معنی حمل و نقل بار به روش زمینی و توسط اتوموبیل مخصوص است.

اتوبار شاید لغت جدیدی باشد، اما مفهوم جدیدی نیست. جابه‌جایی و حمل بار به صورت زمینی از زمان‌های دور نیز توسط چارپایان و ارابه‌ها صورت می‌گرفته است. به مرور زمان و با توسعه امکانات حمل و نقل، باربری اشکال مختلفی به خود گرفت. مثل باربری دریایی، هوایی و زمینی که باربری زمینی درواقع همان اتوبار امروزی است.

خدمات باربری به صورت اتوبار می‌تواند درون شهری یا بین شهری باشد. در این مطلب به معرفی اتوبار، خدماتی که اتوبارها ارائه می‌دهند، انواع اتوبار و مزایای آن، عوامل موثر در نرخ و هزینه باربری و همین‌طور راهنمای پیدا کردن یک اتوبار مطمئن، خواهیم پرداخت.

اتوبار چیست؟

باتوجه به شرایط زندگی امروزی، بالاخص در کلان‌شهرها، اقدام به اسباب کشی منزل و یا شرکت به صورت شخصی، کمی دشوار و طولانی به نظر می‌رسد. برای تسهیل روند حمل و نقل اثاثیه می‌توان از اتوبارها کمک گرفت. اتوبار، اسباب شما را در اصولی‌‌ترین حالت، جمع‌آوری می‌کند و توسط ماشین‌های مناسب مثل وانت، کامیونت، تریلی، خاور و ... به مقصد می‌رساند.

فایده ای که این کار دارد این است که اسباب و اثاثیه منزل شما در سریع‌ترین زمان ممکن و با کمترین آسیب به محل مورد نظرتان خواهد رسید و حتی اگر اعلام نیاز کنید، می‌توانید برای چیدمان وسایل نیز از شرکت‌های اتوبار، کمک بگیرید.

 

خدمات اتوبار شامل چه مواردی می‌شود؟

به راحتی می‌توان صفر تا صد اسباب کشی و حمل و نقل اثاثیه را به یک اتوبار سپرد. خدماتی که اتوبارها ارائه می‌دهند شامل موارد زیر است:

 • بسته بندی مناسب: این کار، سالم ماندن وسایل در حین اسباب کشی را تضمین می‌کند.
 • حمل و نقل درون شهری و برون شهری: اگر بخواهید اثاثیه را به شهر دیگری منتقل کنید، اتوبار این کار را برای شما انجام خواهد داد.
 • اختصاص اتوموبیل مناسب: با توجه به حجم و نوع بار شما، ماشین مناسبی برای حمل بار انتخاب خواهد شد که معمولا مسقف و موکت‌کاری شده است.
 • حمل ویژه وسایلی که نیازمند دقت و مراقبت بالایی هستند: مثل پیانو.
 • اعزام نیروی باتجربه و متخصص برای جابه‌جایی و چیدمان وسایل در منزل.
 • ارائه تضمین برای سالم نگاه داشتن اسباب و اثاثیه.

با توجه به مواردی که ذکر شد، احتمالا شما هم پی برده‌اید که استفاده از خدمات اتوبار، روند باربری را تسریع و تسهیل می‌کند تا با کمترین آسیب و خسارت وسایل شما به سرعت به مقصد برسند و چیده شوند.

 

استفاده از سرویس اتوبار

 

انواع اتوبار

اتوبارها در دو نوع درون شهری و برون شهری فعالیت می‌کنند.

 

اتوبار درون شهری:

متداول‌ترین نوع اتوبار، باربری درون شهری است. در این حالت، افراد معمولا به قصد اسباب کشی در یک شهر به جست و جوی اتوبار می‌پردازند. مثلا اتوبار تهران، اتوبار کرج، اتوبار شیراز و ... که البته در مورد کلان‌شهرها این جست و جو می‌تواند با جزییات بیشتری باشد. برای مثال اتوبار شرق تهران، اتوبار غرب تهران و الی آخر.

 

اتوبار برون شهری:

گاهی لازم است اسباب و اثاثیه از شهری به شهر دیگر منتقل شود و یا نیاز باشد یک بار خریداری شده از یک شهر، (مثلا لوازم برقی خانگی) به شهری دیگر حمل شود؛ در این مواقع می‌توان از اتوبار برون شهری یا بین شهری کمک گرفت. این نوع از باربری اتوبار، کمتر رایج است و بنابرین تعداد کمتری از شرکت‌های بابری، این نوع خدمات اتوبار را ارائه می‌دهند.

 

مزایای استفاده از سرویس اتوبار برای باربری

تا به اینجای مطلب، به صورت پراکنده در مورد مزایای استفاده از اتوبار صحبت شد. در ادامه یک جمع‌بندی خلاصه از محاسن استفاده از این سرویس خواهیم داشت:

 • سرعت بالا: استفاده از نیروهای با تجربه، روند جمع‌آوری و انتقال بار را تسریع خواهد کرد و استفاده از اتوموبیل با ظرفیت بالا، تعداد دفعات جا‌به‌جایی بین مبدا و مقصد را کاهش خواهد داد.
 • دقت بالا و کمترین خسارت: استفاده از ابزار مناسب برای بسته بندی، اتومبیل‌های بهینه شده برای حمل بار و اتکا به نیروهای مجرب و با تجربه کمک می‌کند تا امن‌ترین باربری را تجربه کنید.
 • تسهیل روند: انجام بسته بندی و همینطور چیدمان وسایل در مقصد، کار شما را بسیار راحت می‌کند.
 • مقرون به صرفه بودن: به نسبت هزینه ای که صرف اتوبار می‌کنید، ارزش زیادی برای شما تولید خواهد شد.

 

عوامل موثر در نرخ و هزینه اتوبار

در تعیین قیمت اتوبار و باربری، معیارهای مختلفی نقش دارند. نهادی که این معیارها را مشخص می‌کند، اتحادیه باربری و اتوبار هر شهر است. از جمله این معیارها، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • میزان ساعت انجام کار
 • تعداد نیروهای حمل بار
 • فاصله مبدا و مقصد
 • نوع اتوموبیل مورد استفاده در باربری
 • نوع اسباب و اثاثیه حمل شده ( اسباب کشی ماشین ظرفشویی،  جابجایی گیاهان،  حمل یخچال ساید و ...)
 • محدوده جغرافیایی اتوبار (مثلا اتوبار تهران از شهرهای کوچک‌تر، طبعا گران‌تر است).

 

باربری توسط اتوبار تهران

 

راهنمای انتخاب اتوبار مناسب

اگر برای یک باربری مطمئن، به دنبال اتوبار تهران یا شهرهای دیگر هستید، می‌توانید با ثبت سفارش رایگان در «خدمت از ما» از اتوبارها و شرکت‌های باربری، استعلام قیمت بگیرید. برای انتخاب اتوبار می‌توانید بر اساس نظرات درج شده توسط کاربران عمل کنید و به کسانی که امتیاز بالاتری دارند، درخواست خود را ارائه دهید و به توافق برسید.

با انتخاب اتوبار از خدمت از ما، با مشخص کردن مبدا خود به نزدیک‌ترین اتوبار محدوده خودتان دسترسی خواهید داشت؛ و علاوه بر آن امکان این را دارید که روز و ساعت دلخواه خود را جهت باربری به طور دقیق مشخص کنید.

سخن پایانی

اتوبار، روش باربری به صورت زمینی و با اتوموبیل‌های مناسب این کار است. از اتوبار برای حمل و نقل اسباب و اثاثیه منازل و شرکت‌ها و یا جابه‌جایی هر نوع بار سنگین استفاده می‌شود. در این مطلب به معرفی اتوبار و انواع آن پرداختیم و از خدمات و مزایایی که شرکت‌های بابربری ارائه می‌دهند صحبت کردیم.

همچنین به عوامل تاثیرگذار در نرخ و قیمت اتوبار اشاره کردیم. شما میتوانید در«خدمت از ما» به بهترین اتوبار تهران و دیگر شهرها دسترسی پیدا کنید و تجربه یک اسباب کشی کم دردسر و امن را برای خود به ارمغان آورید.

دیگر مطالب مجله :