عیب یابی تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ در سال 1938 در کره جنوبی شروع به کار کرده و امروز با بیش از 80 سال تجربه در تولید محصولات مختلف یکی از کپانی‌های بزرگ تولید لوازم خانگی و الکترونیکی است. در ایران نیز برند سامسونگ بسیار شناخته شده بوده و انواع محصولات آن در بازار موجود می‌باشد به همین دلیل عیب یابی تلویزیون سامسونگ قدیمی یکی از خدمات گر درخواست بوده و سرویسکاران متخصص همیشه مشغول به کار هستند. هزینه تعمیر تلوییون سامسونگ بستگی به مشکل هرابی شما دارد. در این مطلب به شایع ترین مشکلات و خرابی‌های تلویزیون‌های سامسونگ پرداخته‌ایم.

 

 

روشن و خاموش شدن تلویزیون سامسونگ

این ایراد یکی از عیوب متداول در تلویزیون LED سامسونگ سری ۵ مانند D5000 , D5500 , D5950 است و در بیشتر موارد بعلت خرابی برد اصلی تلویزیون ظاهر می‌شود. تعویض نرم افزار تلویزیون، تعویض آی سی حاوی نرم افزار، تعویض قطعات مربوط به بخش حافظه تلویزیون و در نهایت تعویض کامل برد اصلی تلویزیون مراحل مختلف برای تعمیر تلویزیون سامسونگ در این ایراد است.

 

دیر روشن شدن تلویزیون سامسونگ

این ایراد مختص تلویزیون‌های LCD سامسونگ است، و بیشتر به علت ایراد در بخش پاور برد دستگاه ایجاد می‌شود. معمولا در ابتدای ظهور ایراد، پس از دقایقی روشن ماندن و چشمک زدن چراغ استندبای، تلویزیون روشن می‌شود و به مرور زمان بیشتر شده و در نهایت با آسیب رسیدن به بخش برد  اصلی تلویزیون به خاموشی کامل فرو می‌رود.

 

خاموش و روشن شدن تلویزیون و ایجاد هاله سیاه روی تصویر است

این خرابی در تلویزیون‌های ال ای دی سری H سامسونگ مدل UA48H5590 به وجود می‌آید که برای بهترین حالت تعمیر آن، باید بک لایت به صورت کامل تعویض شود. در قسمت بک لایت بعد از مدتی LEDهای تلویزیون شروع به خاموش شدن می‌کنند و هاله سیاه بر روی تصویر ایجاد می‌کنند.

 

عیب یابی تلویزیون سامسونگ قدیمی

 

تصویر از قسمت بالا تاریک و روشن می شود و تصویر دو تایی می شود

این ایراد در قسمت پنل (صفحه نمایش) ایجاد می‌شود و یکی از ایرادات متداول سری ۵ و مدل‌های ۵۵۰۰ و ۵۵۵۰ و ۵۰۰۰ است.

 

قطع شدن تصویر تلویزیون سامسونگ

با خرابی برد تیکان که آخرین مرجع پردازش تصویر قبل از اعمال به پنل تلویزیون است تصویر تلویزیون قطع می‌شود. البته در این حالت نور زمینه و یا بک لایت وجود دارد که این ایراد با توجه به ساختار خاص در تلویزیونهای LCD سامسونگ به وفور دیده می‌شد.

 

تلویزیون روشن شده و تصویر آن پس از چندثانیه قطع می‌شود

برد بک لایت و LED های داخل پنل که نور بک لایت را می سازند در این ایراد بیشترین احتمال خرابی را دارند.

 

تلویزیون در حالت استند بای مانده و خارج نمی‌شود

عیب یابی را باید با بررسی برد پاور شروع کرد و پس از اطمینان از سلامت آن مین برد را مورد عیب یابی قرار داد.

 

ريست كردن تلويزيون سامسونگ

 

تلویزیون صدا دارد تصویر ندارد

وقتی تلویزیون LED صدا دارد ولی تصویر ندارد بیشتر خرابی در قسمت بک لایت تلویزیون است که تعمیر تلویزیون در منزل انجام می شود. خرابی بک لایت در تلویزیون های ال ای دی شایع است. در تلویزیون های ال ای دی سری f سامسونگ خرابی بک لایت بیشتر است.

 

عیب یابی تخصصی تلویزیون سامسونگ

برای تعمیرات تلویزیون سامسونگ می‌توانید درخواست خود را در خدمت از ما ثبت کنید تا چنید نیرو‌ متخصص به شما هزینه تعمیرات را اعلام کنند و در صورت موافق بودن شما سرویسکار مورد نظر شما برای تعمیرات به محل شما می‌آید.

دیگر مطالب مجله :