در این مقاله شما را با انواع کابل تلوزیون آشنا می‌کنیم. هر روز که صنعت تلوزیون پیشرفته‌تر می‌شود و پورت‌های تلوزیون جدیدتر می‌شود و پورت‌های بیشتری به تلوزیون اضافه می‌شود کابل استفاده شده در تلوزیون نیز جدیدتر می‌شود. به برخی از انواع کابل تلوزیون در زیر اشاره کرده‌ایم و در ادامه مقاله به بررسی هر یک پرداخته‌ایم.

انواع کابل تلوزیون رایج در بازار

  • کابل vga
  • کابل سه فیش
  • کابل تصویر
  • کابل تلویزیون سامسونگ
  • فیش‌های پشت تلویزیون ال جی
  • کابل hdmi تلویزیون سامسونگ
  • فیش‌های پشت تلویزیون سامسونگ

 

اگر دقت کرده باشید، پشت تلویزیون شما انواع پورت‌های رنگی در اندازه‌های مختلف وجود دارد که شاید برای شما تا کنون هیچ استفاده‌ای نداشته باشد. هر روز هم که صنعت تلویزیون پیشرفته‌تر می‌شود و پورت‌های جدیدتری به آن‌ها اضافه می‌شود. در این مقاله می‌خواهیم شما را با انواع کابل تلویزیون آشنا کنیم. همچنین در این مقاله برایتان می‌گوییم هر کدام از پورت‌های تلویزیون چه کاربردی دارند؟ شما را در آشنایی بیشتر با پورت‌های مختلف تلویزیون کمک می‌کنیم. 

 

کابل استریو ۳٫۵ میلی‌متری

 کابل استریو از نظر ظاهری شبیه فیش‌های هدفون است اما تفاوت آن این است که در هر دوسر آن این فیش وجود دارد و از آن برای انتقال صدای استریو استفاده می‌شود.

 

کابل hdmi تلویزیون سامسونگ فیش های پشت تلویزیون سامسونگ

 

کابل RCA Composite

این کابل یکی از پرکاربردترین کابل‌ها به شمار می‌آید و دارای سه رنگ اصلی قرمز، زرد و سفید است که هر کدام رنگ‌ها مسئولیت خاص خودشان را دارند. به عنوان مثال کابل زرد رنگ، وظیفه انتقال سیگنال ویدیویی با کیفیت استاندارد و SD را دارد. کابل‌های قرمز و سفید هم دو کانال صوتی چپ و راست را انتقال می‌دهند تا صدای استریوی بهتری داشته باشید.

 

تعمیر تلویزیون و لوازم صوتی و تصویری

در صورتی که هرگونه مشکلی در تلویزیون ال جی خود مشاهده نمودید، به راحتی می‌توانید درخواست تعمیر خود را در سایت و یا اپلیکیشن خدمت از ما ثبت نمایید، متخصصین حاضر در خدمت از ما درخواست شما را مورد بررسی قرار می‌دهند و با توجه به درخواست شما قیمت پیشنهادی خود را ارسال می‌کنند. 

 

کابل Component RCA

این کابل بیشتر شبیه به کابل کامپوزیت عمل می‌کند اما با پراکندگی و انشعاب بیشتر. یعنی اگر شما ۵ کابل کامپوزیت داشته باشید، می‌توانید از آن‌ها به عنوان یک کابل کامپوننت استفاده نمایید. در این کابل هم مانند کابل کامپوزیت، از رنگ‌های قرمز و سفید برای انتقال صدا استفاده می‌شود و رنگ‌های آبی، قرمز و سبز نیز برای انتقال ویدیوی کیفیت بالای HD استفاده می‌شود.

 

کابل VGA

این کابل نیز یکی از قدیمی‌ترین کابل‌ها برای اتصال کامپیوتر به مانیتور و ویدیو پروژکتور استفاده شده است. این کابل ارتباط آنالوگ تصویری را برای شما فراهم می‌کند.

 

کابل تصویر کابل تلویزیون سامسونگ فیش های پشت تلویزیون ال جی

 

کابل DVI

از این کابل برای اتصال کامپیوتر به صفحه نمایش مانیتور استفاده می‌شود. با این کابل می‌توانید سیگنال دیجیتال کاملی (DVI-D) را منتقل نمایید و یا اگر دستگاه‌های‌تان امکان استفاده از آن را ندارند، همان سیگنال آنالوگ (DVI-A) را برایش ارسال کنید.

گفتنی است که همه کابل‌ها و پورت‌های DVI امکان کار به صورت دوگانه دیجیتال، آنالوگ را ندارند. اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از این کابل‌ها از این ویژگی برخوردار هستند.

این پورت‌های دوگانه با لیبل (DVI-I) مشخص می‌شوند و برخی هم قابلیت لینک دوگانه را دارند که امکان پخش تصاویر HD بر روی تلویزیون و نمایشگرها را فراهم می‌کنند.

دیگر مطالب مجله :