باربری بین شهری به معنای حمل و نقل و ارسال هر نوع بار از یک شهر به شهری دیگر است. گاهی اوقات سفارشات درون شهری نیستند و شرکت حمل بار برای مسافت‌های طولانی و خارج از شهر نیز خدمات ارائه می‌دهند. وقتی از باربری بین شهری صحبت  می‌شود یکی از مهم ترین مواردی که اهمیت دارد بحث راه و جاده وایمنی آن است. حمل بار با کامیون به شهرستان نیاز به دقت زیادی در هنگام بار زدن و همچنین استفاده از رانندگان حرفه ای دارد. بنابراین بهتر است برای باربری بین شهری از متخصصین این کار استفاده کرد.از پر جستجوترین موارد در باربری بین شهری جستجوی محلی و منطقه‌ای آن است مثل باربری جنوب تهران به شهرستان یا باربری بین شهری کرج، باربری بین شهری تبریز، باربری بین شهری مشهد، باربری بین شهری اصفهان و ...است. مطالب زیر به شما کمک می‌کند تا باربری بین شهری بهتری را تجربه کنید.

 

باربری بین شهری


نیازهای حمل بار بین شهری

برای باربری بین شهری به وسایلی نیاز هست که امنیت بار را تضمین کند. مواردی مثل نوع ماشین، تجهیزات بسته بندی، حمل بار از مواردی هستند که از اهمیت بالایی برخوردارند.  به طور کلی حمل بار بین شهری سخت‌تر از درون‌شهری است. ازاین‌رو به تخصص و مهارت بیشتری نسبت به ارائه خدمات نیاز دارد. خودروهایی که می‌توان در باربری بین شهری استفاده کرد عبارتند از: کامیون و کامیونت، وانت و نیسان، تریلر، انواع خاور و ... 

 

ارسال بار بین شهری می‌تواند شامل چه چیزهایی می‌باشد؟

اثاثیه منزل
لوازم شرکت‌ها وادارات
مواد خوراکی
ماشین‌آلات و دستگاه‌های مختلف
مواد اولیه

 

مواردی که در باربری بین شهری باید در نظر گرفته شود چیست؟

اولین نکته که در باربری باید توجه داشت، استفاده از بسته بندی صحیح و بعد از آن چیدمان درست و صحیح بار در ماشین است. نکته بعد بررسی سلامت ماشین قبل از حرکت است. تعیین مسیر مناسب و زمان رسیدن بار به مقصد و اعلام آن به مشتری نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

 

باربری بین شهری ارزان

 

حمل خرده بار بین شهری

امروزه به دلیل مشغله های فراوان و ترافیک، کمبود وقت برای حمل خرده بار به شهرها نمی توان به راحتی به اداره پست مراجعه کرد و بسته ارسالی خود را پست کرد و همچنین در هنگام ارسال در جریان وضعیت بسته خود قرار نمی‌گیرند. برای برطرف کردن این مشکل یک سری شرکت های حمل و نقل آنلاین زیادی به وجود آمده اند که دارای اپلیکیشن و سایت هستند و به راحتی و بدون خارج شدن از منزل خود می توان سفارش ثبت کرد و بسته خود و خرده بار به شهرستان‌ها ارسال کرد. اگر به این اپلیکیشن‌ها دسترسی ندارید می‌توانید از شرکت پست، تیپاکس، پایانه‌های مسافربری، ارسال با قطار یا هواپیما استفاده کنید. شماره تلفن باربری بین شهری را می‌توانید از طریق سایت‌های موجود پیدا کنید.

 

باربری ارزان به شهرستان

یکی از مهمترین عوامل در باربری بین شهری اطلاعات قیمتی آن و پیدا کردن ارزان‌ترین باربری است. در اینجا دو روش وجود دارد که باربری شما به نسبت ارزان‌تر شود:
1-استفاده از باربری شهر مقصد به جای استفاده از باربری های مبدا 
2- تماس با راننده به جای زنگ زدن به شرکت‌ها و باربری‌ها، (البته این روش‌ها ریسک خود را هم دارد چون شما نمی‌دانید کسی که بار شما را می‌برد چه کسی هست و ضمانتی وجود ندارد. بنابراین بهتر است که قید باربری ارزان را بزنید و با مبلغ بیشتر از بین باربری های مجاز ومورد اطمینان استفاده کنید.)

 

نکاتی برای حمل بار ارزان به شهرستان

  • وزن بار خود را به صورت تقریبی بدانید تا خودروی متناسب با وزن و حجم بار شما انتخاب شود.
  • در صورت داشتن وسایلی که نیاز به بسته بندی خاص دارد این موضوع را به اطلاع کارشناس باربری برسانید.
  • برای مشخص کردن هزینه کارگر وسایلی که ابعاد و حجم بزرگی دارند باید کارشناس باربری را در جریان بگذارید و قیمت هر وسیله را به طور جداگانه بپرسید.

 

باربری بین شهری

 

سخن آخر

باربری بین شهری کار آسانی نیست و برای انتخاب باربری خوب و مطمئن نیاز به بررسی‌های زیادی است. از بارزترین ویژگی های یک شرکت مطمئن باربری بین شهری ارائه بیمه‌نامه و بارنامه قابل اطمینان در این شرکت است که به شما این تضمین را می دهدکه اثاثیه و بارتان در باربری بین شهری به صورت تضمین شده به مقصد می‌رسد. در خدمت از ما شما می‌توانید حمل صحیح و ایمن بار و اثاثیه منزل و تحویل به موقع بار شما در شهر مقصد خود را در باربری بین شهری، با خیال آسوده به ما بسپارید.
 

دیگر مطالب مجله :