راهنمای انتخاب شرکت باربری برای جابه‌جایی و اسباب کشی، به شما کمک می‌کند که فاکتورهای کلیدی در امر جابه‌جایی را بشناسید و متناسب با آن‌ها، بهترین شرکت باربری را برای حمل و نقل انتخاب کنید. شاید اولین و ضروری‌ترین خواسته‌ی کسی که از سرویس حمل و نقل استفاده می کند این باشد که بار، سالم و ایمن و در زمان تعیین‌شده به مقصد برسد. اگر قصد جابه‌جایی و اسباب‌کشی دارید، راهنمای انتخاب شرکت باربری را جدی بگیرید.


مهم‌ترین موارد راهنمای انتخاب شرکت باربری

در گذشته، جابه‌جایی از یک مکان به مکانی دیگر کاری بسیار زمان‌بر و خسته‌کننده بود. امروزه اما سرعت زندگی در همه جای دنیا بسیار بیشتر از گذشته است و صرف زمان‌های طولانی برای انجام کارها معقول و منطقی نیست. در هر زمینه‌ای افراد باتجربه و ماهر وجود دارند که می‌توانند با صرف کم‌ترین زمان و با رعایت اصول ضروری، خدمات مورد نظر شما را به بهترین شکل انجام دهند. در اینجا به چند مورد از مهم‌ترین موارد راهنمای انتخاب شرکت باربری پرداخته‌ایم.

 

راهنمای انتخاب شرکت باربری


داشتن مجوز اتحادیه باربری

اولین مورد در راهنمای انتخاب شرکت باربری، این است که آن شرکت حتما از اتحادیه باربری مجوز داشته باشد. شرکت‌هایی که دارای مجوزهای لازم از اتحادیه باربری هستند شرایط زیر را دارند:

•    در برابر مشتریان خود مسئولیت‌پذیر هستند و لوازم آن‌ها را بیمه می‌کنند.
•    در صورت آسیب رسیدن به وسایل (حین بسته‌بندی و یا حمل) باید خسارت‌های واردشده را جبران کنند.
•    از نرخ و قیمت‌های پایه و رسمی اتحادیه باربری تبعیت می‌کنند.
•    از خودروهای مناسب با فضای کافی و همچنین تجهیزات و وسایل استاندارد جهت بسته‌بندی استفاده می‌کنند.

به همین دلیل داشتن پروانه کسب و مجوز از اتحادیه جهت سنجیدن اعتبار شرکت‌های اتوبار اولین قدم در راهنمای انتخاب شرکت باربری است. ممکن است برخی شرکت‌ها علی‌رغم نداشتن هیچ گونه مجوزی، ادعا کنند که خدمات اسباب‌کشی ارایه می‌کنند اما نمی‌توان به کیفیت سرویس‌دهی چنین مجموعه‌هایی اعتماد کرد.


تجربه و رضایت دیگران در مورد شرکت باربری

یکی از مهم‌ترین نکات راهنمای انتخاب شرکت باربری، بازخورد خدمات آن شرکت بین مردم است. اگر مشتری از خدمات ارایه‌شده راضی باشد، خود این مشتری در واقع بهترین تبلیغ برای آن شرکت باربری خواهد بود. 


به کار گیری افراد باتجربه و حرفه‌ای در شرکت باربری

شرکت‌های باربری که از کارکنان بااخلاق، صبور و مجرب استفاده می‌کنند، نه تنها کیفیت ارایه خدمات خود را بالا می‌برند بلکه باعث رضایت مشتری و تداوم در ارایه خدمات خود در آینده می‌شوند.

 

راهنمای انتخاب شرکت باربری

 

عملکرد مناسب شرکت باربری در بسته‌بندی وسایل بزرگ و کوچک

بسته‌بندی مناسب به گونه ای که کم‌ترین فضای ممکن را اشغال کند و وسایل را از آسیب حفظ کند، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. و از وظایف مهم یک شرکت باربری است. برای یک بسته‌بندی خوب، باید از کارتون‌های محکم، چسب باکیفیت، پلاستیک‌های حباب‌دار و فوم‌های ضربه‌گیر استفاده شود تا حین حمل و نقل هیچ آسیبی به وسایل وارد نشود. به طور مثال ظروف چینی و وسایل شکستنی را باید حتماً در کارتون‌های ضخیم و محکم و به همراه پلاستیک‌های حباب‌دار و با چسب‌کاری کافی بسته‌بندی کرد. اما در مورد رخت خواب و لباس، نیاز به این مدل بسته‌بندی نیست و تنها باید از کثیف‌شدن آن‌ها جلوگیری کرد.


راننده‌های باتجربه و قابل اعتماد

فاکتور دیگر در مورد راهنمای انتخاب شرکت باربری، آگاهی از وجود راننده‌های باتجربه در امر باربری است. یک راننده‌ی باتجربه به خوبی می‌داند که سرعت ماشین باربری را باید به گونه‌ای تنظیم کند که کم‌ترین آسیب متوجه بار شود. همچنین بهتر است به منطقه‌ای که قرار است باربری به آن‌جا انجام شود، آگاهی داشته باشد تا بهترین مسیر ممکن را برای انجام عملیات حمل بار انتخاب کند.


خودروهای باکیفیت و متناسب با بار

یکی دیگر از نکاتی که در راهنمای انتخاب شرکت باربری باید به آن توجه داشت، استفاده از ماشین‌های باکیفیت و متناسب با نوع بار است. به طور مثال برای اسباب کشی لوازم منزل بهتر است از مینی کامیونت استفاده شود؛ چون دارای اتاقک مخصوص حمل بار هستند و به همین دلیل هم امنیت بار بیشتر می‌شود و هم از کثیف شدن در طول مسیر و یا خیس شدن لوازم هنگام بارندگی جلوگیری می‌شود. به علاوه چون ظرفیت باربری آن ماشین‌ها زیاد است، تعداد دفعاتی که ماشین باربری باید لوازم را بار بزند و ببرد کمتر خواهد بود. اما برای مثال، جهت جابه‌جایی یک یا چند وسیله (مثلا چند میز و صندلی)، چون حجم بار کم است، اگر شرایط آب و هوایی مساعد باشد، استفاده از وانت بار از نظر هزینه و زمان، مقرون به صرفه‌تر است.


انتخاب مناسب نوع خودروی شرکت باربری برای حمل بار

متناسب با وزن، حجم، تعداد و مسافت حمل بار شما، باید وسیله باربری متناسبی انتخاب شود. برای جابه‌جایی لوازم بزرگی مثل کمد، مبلمان یا سرویس خواب، استفاده از ماشین‌های باربری کوچک مثل وانت بار مناسب نیست. علاوه بر حجم بار، باید به مسافت حمل بار نیز توجه شود. حمل بار در مسافت‌های درون شهری نسبت به باربری برون شهری شرایط متفاوتی دارد. زمانی که مسافت باربری طولانی است بهتر است از ماشین‌های باربری اتاق‌دار استفاده شود تا از خطر افتادن و آلوده شدن لوازم جلوگیری شود.

 

راهنمای انتخاب شرکت باربری

 

کلام آخر این‌که جابه‌جایی و حمل لوازم منزل یا محل کار، در برخی مواقع امری اجتناب‌ناپذیر است. آگاهی از موارد ضروری در مورد راهنمای انتخاب شرکت باربری، کمک می‌کند که تصمیم بهتری در این مورد بگیرید. با نصب اپلیکیشن خدمت از ما، باربری و حمل لوازم را به اشخاص حرفه‌ای در این زمینه بسپارید تا در کم‌ترین زمان، نتیجه مطلوب و دلخواه خود را بگیرید.

دیگر مطالب مجله :