بسته بندی اثاثیه منزل یکی از پراسترس‌ترین بخش‌های اسباب کشی است. شما یک منزل جدید پیدا کرده‌اید، و وقت آن رسیده است که بسته بندی اثاثیه منزل را شروع کنید. با نگاه کردن به وسایل جدیدی که از بعد از آخرین اسباب کشی خریده‌اید، و یا قیمت بسته بندی اثاثیه منزل در شرکت‌ها مضطرب نشوید. در واقع، بسته بندی اثاث منزل، می‌تواند زمان خوبی برای تمیز کردن، نظم و ترتیب دادن و ساده‌تر کردن زندگی باشد.

برای اینکه خودتان بتوانید بسته بندی در منزل را به‌خوبی انجام دهید، قصد داریم در این مقاله مراحل بسته بندی اثاث منزل را با یکدیگر مرور کنیم. در ادامه به برخی از مهم‌ترین نکات بسته بندی اثاثیه منزل پرداخته‌ایم. با ما همراه باشید، تا با روند بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی آشنا شوید.


نکاتی درباره بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی اثاث منزل یک روند پیچیده و دشوار به نظر می‌رسد. با این وجود، با یک برنامه‌ریزی مرحله به مرحله، به خوبی می‌توانید بسته بندی اثاث منزل را انجام دهید؛ بدون نیاز به پرداخت قیمت بسته بندی اثاثیه منزل. این مراحل عبارت‌اند از:

 

1. قبل از جابه‌جایی، اثاثیه منزل خود را سر و سامان دهید

پیش از اینکه بدون مقدمه بسته بندي اثاثيه منزل را آغاز کنید، حداقل دو هفته قبل از اسباب کشی، جستجو بین اثاثیه خود را شروع کنید. از یک نقطه از خانه و با وسایل بزرگی که نمی‌خواهید با خود به خانه جدید ببرید شروع کنید. مثل مبلمان قدیمی‌ای که دیگر نمی‌خواهید یا مواد شیمیایی پرخطری که دیگر نیاز ندارید و از شر آن‌ها خلاص شوید.
باقی اثاثیه خود را در سه دسته طبقه‌بندی کنید: فروش، اهدا و زباله. اصلا نیازی نیست همه وسایل را در روند بسته بندی در منزل وارد کنید. وسایلی را که قابل استفاده هستند اما دیگر نمی‌خواهید، به حراج بگذارید یا به صورت آنلاین بفروشید. وسایلی را که همچنان قابل استفاده هستند اما نمی‌شود به فروش گذاشتشان، اهدا کنید و هر نوع وسیله‌ی به درد نخور را بیرون بریزید.


2. وسایلی را که بلافاصله بعد از اسباب کشی به منزل جدید نیاز دارید، مشخص کنید

یکی از نکاتی که در بابری و بسته بندی لوازم منزل اهمیت دارد، این است که هرچیزی را که نیاز دارید در خانه‌ی جدید به ‌آسانی پیدا کنید، معین کنید. آن‌ها را در مرحله‌ی آخر بارگیری درون ماشین بگذارید، تا اولین چیزهایی باشند که از ماشین پیاده می‌کنید. این کار هنگام بسته بندی اثاث منزل باعث می‌شود زمانی که به مکان جدید می‌رسید، چیزهای ضروری به آسانی در دسترس شما باشند.


3. برای بسته بندی اثاثیه منزل یک منطقه "بسته بندی ممنوع" تعیین کنید

همیشه وسایلی وجود دارند که نمی‌خواهید بسته بندی کنید یا درون ماشین باربری قرار دهید؛ مثلا وسایلی با درجه اهمیت بیشتر مانند جواهرات یا مدارک مالی، و یا دارای ارزش معنوی مثل آلبوم عکس‌های خانوادگی. به علاوه، شرکت‌های باربری حرفه‌ای، از جابه‌جایی برخی اقلام به خصوص که خطرناک یا حساس هستند خودداری می‌کنند. یک قسمت (مثل یک کمد یا یک اتاق مخصوص) را به وسایلی اختصاص دهید که قصد دارید پیش خودتان بماند. اطمینان حاصل کنید کسی که در جابه‌جایی به شما کمک می‌کند، چه دوستان‌تان، چه اشخاصی که استخدام کرده‌اید، در جریان هستند که نباید وسایل این قسمت را بسته بندی یا بارگیری کنند.


4. بدانید چه چیزهایی را می‌خواهید اول از همه بسته بندی کنید

برای  بسته بندی اثاث منزل، با بخش‌هایی از خانه که کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند شروع کنید (انباری و اتاق‌های مهمان). در ادامه، کار بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی را به بخش‌های پر استفاده‌تر مثل سرویس بهداشتی و آشپزخانه برسانید.

 

بسته بندی اثاثیه منزل


5. قبل از آنکه سراغ قسمت جدید بروید، بسته بندی اثاث منزل در جایی که شروع کرده‌اید را تمام کنید

بسته بندی برخی اقلام (مثل جواهرات) نسبت به دیگر وسایل، مشکل‌تر است. احتمالا وسوسه می‌شوید که کار آن‌ها را به تعویق اندازید؛ در مقابل این وسوسه مقاومت کنید و ادامه دهید. بسته بندی کامل یک اتاق، قبل از شروع قسمت دیگری از خانه، باعث می‌شود که کار بسته بندی سخت‌ترین اقلام به دقیقه‌ی آخر نکشد. دیدن پیشرفت کار بسته بندی اسباب منزل، همه چیز را آسان‌تر می‌کند :)


6. هنگام بسته بندی در منزل ظرف‌ها را با دقت بسته بندی کنید

وسایل شکستنی شما نیاز به توجه ویژه دارند. از کاغذهای بسته بندی اضافی استفاده کنید، و هرکدام را تک‌تک بپیچید. ظرف‌ها را به صورت عمودی در کارتن بسته بندی اسباب کشی قرار دهید، نه افقی. بالا و پایین جعبه‌ی محتوی ظروف را با لباس یا حوله بپوشانید. روی جعبه برچسب شکستنی بزنید تا کسانی که آن‌ها را جابه‌جا می‌کنند، متوجه باشند که حین حمل‌ونقل احتیاط کنند.

 

بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی


7.  برای بسته بندی مایعات، روی دهانه آن‌ها پلاستیک بگذارید

مایعات یک بخش چالش‌برانگیز در بسته بندی اسباب منزل هستند. برای بسته بندی مایعات، در ظرف را بردارید؛ دهانه‌ی آن را با پلاستیک پوشش دهید و بعد دوباره در را سر جایش قرار دهید. این کار هنگام بسته بندی اسباب منزل باعث جلوگیری از نشت مایعات هنگام تکان و جابه‌جایی می‌شود.


8. جمع‌آوری صحیح لباس‌ها در بسته بندی لوازم منزل را فراموش نکنید

برای بسته بندی لباس‌هایتان در بسته بندی اسباب منزل می‌توانید از کیسه زباله استفاده کنید. در حالی که لباس‌هایتان در کمد آویزان است، کیسه‌های زباله را دور لباس‌هایتان بپیچید. سر کیسه را در پایین گره بزنید و بگذارید سر چوب‌لباسی بیرون بماند.

 

بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی اسباب منزل


9. وسایل کوچک را با چسب رنگی یا دستمال کاغذی مشخص کنید

خطرات بسیاری لوازم کوچک را در روند بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی تهدید می‌کند. بنابراین، زمانی که وسایل کوچک و شکستنی را بسته بندی می‌کنید، از دستمال رنگی برای پیچیدن آن‌ها استفاده کنید یا یک تکه چسب رنگی روی قسمت بیرونی آن‌ها قرار دهید. این کار هنگام بسته بندی اسباب منزل باعث می‌شود که به‌طور اتفاقی چیز کوچکی را با کاغذ بسته بندی اشتباه نگیرید، و دور بیاندازید.


10. از حوله‌ها و لباس‌ها برای بسته بندی اسباب منزل کمک بگیرید

حوله‌ها و تکه‌های کوچک لباس می‌توانند به عنوان پرکننده‌ فضای جعبه‌ها در روند بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی مورد استفاده قرار گیرند. از لیف و کیسه و جوراب‌ها برای ثابت نگه داشتن وسایل درون جعبه‌ها استفاده کنید، و اقلام شکستنی را در حوله‌های ضخیم بپیچید. این کار باعث می‌شود از جعبه‌های کم‌تری برای بسته بندی اسباب منزل استفاده، و در خرید وسایل بسته بندی صرفه‌جویی شود.


11. برای بسته بندی وسایل منزل افراد حرفه‌ای را استخدام کنید

این کار برای شما هزینه دارد. اما زمانی که تاریخ اسباب کشی نزدیک است و زمان کمی در اختیار دارید، بهترین تصمیم است. کارگر بسته بندی اسباب کشی، تمام وسایل شما را بسته بندی می‌کنند و دیگر نیازی نیست خودتان این کار را انجام دهید. یکی از مزایای استخدام افراد حرفه‌ای این است. آن‌ها کار بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی را به سرعت و حرفه‌ای انجام می‌دهند.

 

باربری و بسته بندی لوازم منزل


12. بگذارید بعضی اقلام درون دراور یا دیگر کمدها باقی بمانند

وقتی بسته بندی لوازم منزل را انجام می‌دهید، از پلاستیک بسته بندی آشپزخانه روی سر دراورها استفاده کنید، تا هنگام تکان‌های احتمالی در امان بمانند. سپس از پوشش‌های مستحکم و کشسان در اطراف آن‌ها استفاده کنید، تا از باز شدن درها هنگام جابه‌جایی جلوگیری شود.


13. بسته بندی لوازم منزل را برای خانه جدید انجام دهید، نه خانه قدیمی

اگر از ساختمان و چیدمان کابینت در منزل جدید خود کاملا آگاه هستید، جعبه‌ها را با مکانی که باید در آن قرار گیرند، برچسب‌گذاری کنید نه با محل قرارگیری قبلی آن‌ها. اگر هرکدام از جعبه‌ها در مکان خود گذاشته شوند، باز کردن بسته‌ها و چیدن وسایل ساده‌تر خواهد شد.


14. اقلام ضروری را جداگانه بسته بندی کنید

به این فکر کنید که که در هفته‌ اول جابه‌جایی به چه چیزهایی نیاز خواهید داشت و آن‌ها را در جعبه‌های مخصوص به خود قرار دهید. برای مثال، احتمالا به دستمال توالت، پرده‌ی حمام، حوله‌ها، صابون دستشویی و اقلام مشابه نیاز پیدا خواهید کرد. احتمالا هیچ‌کس دوست ندارد بعد از اسباب کشی، برای پیداکردن وسایل ضروری خود، میان انبوه جعبه‌ها شروع به حفاری کند.

 

قیمت بسته بندی اثاثیه منزل


15. برای اولویت‌بندی بازکردن بسته‌ها، روی جعبه‌ها برچسب بزنید

هنگام بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی، روی جعبه‌های خیلی مهم که حاوی اقلامی هستند که در روزهای ابتدایی اسباب کشی به منزل جدید به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد، برچسب "A" بزنید. روی بسته‌هایی که در طول هفته اول به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد برچسب "B"، و به همین ترتیب این کار را انجام دهید. همچنین می‌توانید از استیکرهای قرمز، زرد یا سبز با توجه به اولویت استفاده کنید.

 

قیمت بسته بندی اثاثیه منزل

بسته بندی اثاثیه منزل حتما نباید با استرس همراه باشد. تنها با کمی برنامه‌ریزی، می‌توانید جابه‌جایی خود را به یک شروع دلپذیر گره بزنید. اگر بسته بندی لوازم منزل برای اسباب کشی برای شما کار خسته کننده‌ای است و زمان و انرژی انجام آن را ندارید، بسته بندی اسباب منزل را به سرویس‌های حرفه‌ای بسته بندی اثاثیه منزل بسپارید.

از آنجا که قیمت بسته بندی اثاثیه منزل به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع و میزان متریال به‌کار رفته برای بسته بندی وسایل منزل (انواع نایلون محافظ، کارتن‌ها و ...)، میزان اجناس شما، مسافت و غیره بستگی دارد، باید بسته بندی قیمت بسته بندی اثاثیه مخصوص به خودتان را از شرکت‌ها استعلام کنید. شما می‌توانید این کار را به راحتی از طریق اپلیکیشن ما انجام دهید.

«خدمت از ما» ارائه‌دهنده سرویس بسته بندی اثاثیه منزل در کرج، بسته بندی وسایل برای اسباب کشی شیراز و دیگر شهرها همه روزه در خدمت شماست. شما می‌توانید تمام ساعات روز از طریق سایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما»، از نرخ بسته بندی اثاث منزل، تعرفه بسته بندی، هزینه کارگر بسته بندی اسباب کشی و قیمت باربری و بسته بندی لوازم منزل، به رایگان مطلع شوید. 

دیگر مطالب مجله :