نصب انواع لوستر

این روزها لوستر مدرن از مواردی است که در دکوراسیون داخلی بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد چرا که خانه شما اگر نورپردازی مناسب نداشته باشد سایر تزیینات به چشم نمی‌آید؛ ودر طراحی خانه‌های جدید از لوستر مدرن بسیار استفاده می‌کنند. لوستر مدرن هم یک عامل کاربدی و هم تزیینی است. یک لوستر مدرن بر دو اصل سادگی و عملکرد استوار است لوستر مدرن از تنوع بالایی برخوردار است و مدل‌های مختلف آن مناسب بربی همه سلیقه‌ها در بازار موجود است. قدم بعد از خرید و انتخاب لوستر مدرن نصب آن است که در این مطلب با آن آشنا می‌شویم.

 

نکاتی درباره نصب انواع لوستر مدرن

قدم اول در نصب لوستر مدرن قطع جریان برق است. بعد از آن باید فیکسچر را شل کرده و آن را از سیم جدا کنید. براکت نصب را تعویض کنید و بعد از آن برای شروع نصب لوستر مدرن راهنمایآن را بخوانید و با دقت و محافظت طبق دستورالعمل دفترجه راهنما سیم‌ها را وصل کنید. بعد از نصب لوستر نوبت نصب لامپ‌ها می‌باشد. باید توجه داشت که نکات ایمنی در نصی لوستر مدرن بسیار مهم است و باید آن را در نظر بگیریم و رعایت کنیم.

 • اگر با سیم‌کشی ناآشنا هستید بهتر است ابتدا یک برقکار ماهر را بیاورید تا از ایمنی سیم‌ها مطمئن شوید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که لوستر مدرن را باید از زنجیر آویزان کنید نه سیم چرا که باعث آتش‌سوزی می‌شود.
 • اگر لوستر مدرن شما دارای وسایل اضافی باشد بهتر است ابتدا آن‌ها را جدا کنیم و پس از نصب وسایل را نصب کنید.
 • توجه به مقاومت و استحکام کابل مورد استفاده از نکاتی است که در نصب لوستر مدن باید به آن توجه کنیم.
 • دانستن برخی موارد برقی نیز برای نصب، تعمیر یا تعویض قطعات لوستر مدرن برای نصابلوستر مدرن ضروری است.
 • نکته بسیار مهم که باید به آن دقت کنید این است که وزن لوستر خود را متناسب با سقف خود انتخاب کنید تا خرابی سقف اتفاق نیوفتد.

 

نصب لوستر مدرن

 

طریقه نصب لوستر کنترلی

لوستر کنترلی نوعی از لوستر مدرن است که در نصب آن باید نکات نصب لوستر مدرن را رعایت کرد. در نصب این لوستر ابتدا باید پلتفرم آن را نصب کنید که انواع مختلفی دارد. توجه داشته باشید که برای سقف های کاذب به جای پیچ و رولپلاک حتما از پیچ پروانه استفاده شود. این نوع لوسترها معمولا میله‌های آلومینیمی دارند که می‌توان میله ها را قبل از نصب سینی محصول به آن متصل کرد؛ ولی اگر میله‌ها شیشه ای باشد بهتر آن است که این امر بعد از نصب سینی لوستر به سقف انجام شود.

 

طریقه نصب لوستر کنترلی

 

طریقه نصب لوستر سقفی

لوستر‌های سقفی معمولا در آشپزخانه، پذیرایی و اتاق خواب استفاده می‌شود. طریقه نصب لوستر سقفی بستگی به جنس سقف و اندازه لوستر دارد. در زیر مراحل نصب لوستر سقفی را به اختصار توضیح می‌دهیم:

 • جدا کردن لوستر قبلی از سقف
 • اندازه کردن زنجیر لوستر
 • نصب لوستر به سقف

 

طریقه نصب لوستر سقفی

 

نصب لوستر در سقف یونولیتی

در اين گونه سقفها و سقفهاي كاذب نصب لوستر مدرن امكان پذير است ولي کمی سخت است. در واقع بايد از ورقه هاي رابيتس كه جهت گچ كاري در زير گچ سقف كشيده شده استفاده كرد.

 • قلاب لوستر را به سيم ها محكم كنيد.
 • سيم رابيتس بندي را به وسط ميله ببنديد و محكم كنيد جوری‌که از هر دو انتهاي سيم حدود 30 سانتي آزاد شود.
 • سقف را سوراخ کنید ميله را بطور عمودي بطور كامل وارد سوراخ كنيد بطوريكه سر سيم رابيتس بندي بيرون بماند.
 • ميله را در سقف 90 درجه بچرخانيد و به حالت افقي درآوريد، بطوري‌كه وسط ميله در مقابل سوراخ سقف قرار گيرد.

 

طریقه نصب لوستر سه شاخه

 

هزینه نصب لوستر مدرن

سوالی که پیش می‌آید این است که هزینه نصب لوستر چگونه تعیین می‌شود. این هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد مثل: نوع لوستر، نوع سقف، مدت زمان برای نصب لوستر، نوع برق‌گشی و ...

 

کلام آخر

نصب لوستر مدرن کار چندان سختی نیست ولی نصب بعضی از آن‌ها نیاز به متخصص و برق‌کار ماهر دارد؛ با توجه به زمان بر بودن نصب لوستر و خطرناک بودن از نظر کارهای برقی، بهتر است کار نصب لوستر مدرن خود را برای جلوگیری از خطرات احتمالی به افراد متخصص بسپاریم. در بازار آنلاین خدمت از ما شما می‌توانید درخواست خود را برای نصب لوستر ثبت کنید و بعد از آن بهترین نصاب لوستر مدرن را انتخاب کنید و کار نصب لوستر خود را با خیال راحت انجام دهید. 

دیگر مطالب مجله :