بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی در صورتی که به صورت اصولی انجام شود، خیال شما را هنگام حمل لوستر در اسباب کشی راحت خواهد کرد. حساسیت، شکننده بودن، و در مواردی گرانقیمت بودن لوسترها، مواردی هستند که بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی را به گونه‌­ای صحیح ضروری می‌کند. اگر شما نیز در آستانه اسباب کشی به منزل جدیدتان هستید، این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با طریقه بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی و بسته بندی لامپ لوستر آشنا شوید و دیگر نگران آسیب دیدن آنها نباشید.

آماده­ سازی جهت بسته بندی لوستر برای اسباب کشی

درصورتی که خودتان قصد دارید کارهای بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی را انجام دهید، ابتدا باید آن را از سقف جدا کنید. پیش از آنکه به نکات جداسازی اشاره کنیم و از نردبان بالا بروید، به موارد زیر پیش از بسته بندی لوستر برای اسباب کشی توجه کنید:

نکات ایمنی پیش از بسته بندی لوستر در اسباب کشی

 1. ابتدا ابعاد لوستر را اندازه گیری کنید. سپس با توجه به آن, یک کارتن و تعدادی نایلون و پلاستیک­‌های منعطف که مانع برخورد قطعات لوستر به هم خواهند شد را نیز برای طریقه بسته بندی لوستر تهیه کنید.
 2. اگر یک لوستر مدرن و پیشرفته دارید، پیش از اقدام برای بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی، دفترچه راهنمای آن بخوانید تا دقیقا بدانید هنگام جداسازی لوستر و پایین آوردن آن چه نکاتی را باید رعایت کنید.
 3. سایر اعضای خانواده را از محل جداسازی لوستر دور کنید. در اینصورت اگر لوستر شکسته شود و یا سقوط کند، کسی آسیب نخواهد دید.
 4. مهمترین نکته پیش از بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی این است که کلید برق را قطع کنید تا اگر داخل لوسترها اتصال برقی وجود داشت، فرد جداکننده لوستر آسیبی نبیند.

 

بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی

 

جداسازی لوسترها جهت بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی

حالا که این نکات قسمت پیش را رعایت و شرایط را برای جداسازی لوسترها فراهم کرده اید، باید لوستر را از سقف جدا کنید. به این منظور، گام­‌های زیر را به ترتیب انجام دهید:

 1. همراه با افرادی که برای پایین آوردن لوستر آماده کمک به شما هستند، نردبانی با ارتفاع مناسب را وارد ساختمان کنید.
 2. در حالی که دو نفر نردبان را محکم گرفته‌­اند، از نردبان بالا بروید تا لوستر(ها) را شل کنید و پایین بیاورید.
 3. پس از شل کردن لوستر، به آرامی آن را به دست یکی از افراد بدهید که آزادتر است و درگیر گرفتن نردبان نیست. لوستر را به آرامی روی زمین قرار دهید.
 4. اگر لوسترتان دفترچه راهنما دارد، طبق آن قطعات را از هم جدا کنید تا پس از حمل لوستر در اسباب کشی، برای نصب مجدد بتوانید طبق دفترچه پیش بروید.
 5. جعبه و کارتن بسته بندی را همراه با پلاستیک و ورق‌های عایقی که برای امنیت بیشتر تهیه کرده بودید، آماده کنید. در بخش بعد به طریقه بسته بندی لوستر می­‌پردازیم.

 

 طریقه بسته بندی لوستر در اسباب کشی

حالا که لوستر از سقف جدا شده و روی زمین است، نردبان را جمع کنید تا به بسته بندی لوستر برای اسباب کشی بپردازیم. مانند بخش‌­های قبل، برای بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. بسته بندی لامپ لوستر یکی از قدم‌­های مهم در بسته بندی لوستر در اسباب کشی است. برای بسته بندی لامپ لوستر، آنها را جداگانه درون کارتن خود (یا یک کارتن مناسب) قرار دهید، آنها را عایق بندی، و نهایتا بسته بندی را محکم کنید تا هنگام حمل لوستر در اسباب کشی، بسته بندی لامپ لوستر باز نشود و لامپ­‌ها نشکنند.
 2. در ادامه طریقه بسته بندی لوستر، بدنه و سایر قطعات لوستر را با پلاستیک و عایق‌­ها (پارچه یا کاغذ) بسته بندی کنید. آنها را به آرامی درون کارتن بسته بندی لوستر قرار دهید تا آسیب نبینند.
 3. بهترین نوع نایلون برای بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی، نایلون‌های حباب­‌دار هستند. این حباب­‌ها یک عایق بین شیشه و قطعات لوستر ایجاد کرده، و از آسیب­‌ها در زمان حمل لوستر در اسباب کشی جلوگیری می­‌کنند.
 4. اگر چندین لوستر را بسته بندی کرده‌­اید، بهتر است روی کارتن‌­ها با ماژیک بنویسید که هر بسته حاوی کدام لوستر است تا هنگام باز کردن بسته­‌ها گیج نشوید.

 

بسته بندی لوستر در اسباب کشی

 

روش های بسته بندی لوستر بدون جداسازی قطعات

شما می‌­توانید بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی را بدون باز کردن لوازم جانبی آن (حتی لامپ­‌ها) نیز انجام دهید. برای این روش های بسته بندی لوستر ابتدا آن را به آرامی روی یک سطح پلاستیک حباب‌­دار قرار دهید و تمام قسمت­های آن را با پلاستیک حبا‌‌ب‌­دار بپوشانید (از هیچ قسمتی غافل نشوید). در ادامه استفاده از این روش برای بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی، لابه­لای قطعات لوستر از پارچه و کاغذ استفاده کنید و سپس آن را به آرامی در جعبه قرار دهید.

بد نیست بدانید که جعبه­‌های مخصوصی برای بسته بندی لوستر وجود دارد که در اطراف آن از یونولیت و... برای محافظت بیشتر استفاده می‌­شود. شما می­‌توانید این جعبه‌­های مخصوص را می از شرکت­‌های اتوبار و باربری خریداری کنید.

 

نصب مجدد پس از حمل لوستر در اسباب کشی

قسمت سخت کار (بسته بندی لامپ لوستر، بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی و حمل لوستر در اسباب کشی) تمام شده و اکنون زمان نصب مجدد لوستر است:

 1. ابتدا برق را قطع کنید.
 2. جعبه لوستر را باز کنید و قطعات جدا شده را سرهم کنید.
 3. لامپ­‌ها را با دقت در جای خود ببندید و محکم کنید.
 4. در بالای نردبان، لوستر را از نفرات پایینی بگیرید و آن را نصب کنید (گاهی کار نصب را دو نفر باید انجام دهند).

 

حمل لوستر در اسباب کشی

 

بسته بندی لوستر در اسباب کشی به کمک شرکت­‌های باربری

ساده‌­ترین گزینه برای بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی، بسته بندی لامپ لوستر، و درنهایت جابجایی و حمل لوستر در اسباب کشی، کمک گرفتن از شرکت­‌های باربری خبره و معتبر است. این افراد با طریقه بسته بندی لوستر و حمل لوستر در اسباب کشی به­‌خوبی آشنا هستند و در زمان کوتاهی کار بسته بندی لوستر هنگام اسباب کشی را برای شما انجام می‌دهند.

هرچند استخدام شرکت‌­های اتوبار و باربری حرفه‌­ای برای بسته بندی لوستر در اسباب کشی هزینه بالایی دارد، اما اگر وسایل زیادی دارید که حساس بوده و به بسته بندی­‌های ویژه نیاز دارند، پیشنهاد می­‌شود از چنین شرکت­‌هایی کمک بگیرید. این مسئله هنگامی که مقصد اسباب کشی از مکان فعلی شما فاصله زیادی داشته یا در شهر دیگری باشد، پررنگ­‌تر می­‌شود. اما اگر خودتان قصد دارید کار بسته بندی لوستر برای اسباب کشی را انجام دهید، نکات بالا به شما کمک خواهند کرد.

دیگر مطالب مجله :