بسته بندی کفش برای اسباب کشی با روش درست هم موجب صرفه‌­جویی در فضا می­‌شود، و هم کفش‌­های شما را از آسیب در روند اسباب­‌کشی حفظ می‌­کند. با استفاده از ترفندهای بسته بندی کفش در اسباب کشی، جمع و جور کردن این وسیله­‌های کوچک در روند طولانی اسباب­‌کشی به سهولت انجام می‌­شود. اگر جمع کردن کفش­‌های متعدد خود و خانواده‌تان شما را کلافه کرده و به زودی به منزل جدید نقل مکان می‌­کنید، این مطلب و نکات آن در مورد بسته بندی کفش برای اسباب کشی را از دست ندهید.

آماده سازی پیش از بسته بندی کفش برای اسباب کشی

پیش از اجرای نحوه بسته بندی کفش برای اسباب کشی بایستی مراحلی را انجام دهید. در ادامه مراحل آماده‌­سازی پیش از بسته بندی کفش و چکمه برای اسباب کشی را توضیح می­‌دهیم:

 

1. جداسازی کفش‌­ها پیش از بسته بندی کفش در اسباب کشی

پیش از بسته بندی کفش برای اسباب کشی، ابتدا کفش‌­هایی که می‌­خواهید بسته بندی کنید را دسته بندی و از هم جدا کنید. برای اینکار، صندل­‌ها، کفش­‌های پاشنه بلند، چکمه­‌ها، کفش­‌های ورزشی و.. را در گروه­‌های مختلفی قرار دهید. سپس، کفش‌­هایی را که دیگر نمی­‌پوشید را کنار بگذارید و تصمیم بگیرید که با آنها چه کنید. شما می­‌توانید آنها را در حراجی وسایل دست دوم بفروشید یا به نیازمندان اهدا کنید.

 

2. تمیز کردن کفش‌­ها پیش از بسته بندی کفش برای اسباب کشی

پس از جداسازی، کفش­هایی که می­‌خواهید استفاده کنید را تمیز و به دقت بررسی کنید تا ببینید آیا نیاز به تعمیر دارند یا خیر. در بسته بندی کفش‌­ها برای اسباب کشی، کفش­‌هایی که مناسب این فصل نیستند و نمی­‌خواهید در آینده نزدیک از آنها استفاده کنید را نیز از سایر کفش‌­ها جدا و پیش از همه بسته بندی کنید. پس از تمیز کردن کفش­‌ها اجازه دهید کاملا خشک شوند، زیرا رطوبت باعث کپک زدن کفش می­‌شود و بدون شک این صحنه پس از بازکردن بسته بندی کفش‌­ها در اسباب کشی اصلا خوشایند نیست.

 

بسته بندی کفش برای اسباب کشی

 

وسایل مورد نیاز برای بسته بندی کفش در اسباب کشی

حالا که کفش‌­ها را جدا و تمیز کرده‌­اید، باید لوازم مورد نیاز برای بسته بندی کفش و چکمه برای اسباب کشی را آماده کنید.

1. محافظ کفش

یکی از نکات مهم در بسته بندی کفش­‌ها برای اسباب کشی نگه داشتن آنها در فرم مناسب، خشک، و بدون بوست. برای اینکار می‌­توان از محافظ استفاده کرد. این وسیله کوچک کفش­‌ها را در بسته بندی کفش و چکمه برای اسباب کشی به خوبی نگه می­‌دارد و مانع آسیب دیدن آنها می‌­شود. معمولا انواع کفش‌­ها در بسته بندی کفش‌­ها برای اسباب کشی  آسیب می‌­بینند و شکل اصلی خود را از دست می­‌دهند. با استفاده از محافظ کفش در بسته بندی کفش برای اسباب کشی، دیگری نیازی به تعمیر کفش‌­های خود پس از اسباب کشی نخواهید داشت.

2. کفی کفش

بهتراست همیشه کفش­‌هایی با کفی­‌های قابل تعویض بخرید. در غیر این صورت هنگامی که کفی­‌ها پاره شدند، به سختی می‌­توان کفی جدید را جایگزین کفی جایگزین کرد. علاوه بر این، از نظر پزشکی و سلامتی نیز پوشیدن کفش با کفی مناسب بسیار توصیه می‌­شود. شرایط آب و هوایی مختلف ممکن است نیاز به تغییر کفی برای حداکثر راحتی داشته باشد. همچنین، کفی­‌ها حفاظت از باکتری‌­ها و قارچ­‌ها را فراهم می­‌کنند که روشی عالی برای رفع نگرانی در مورد مسائل بهداشتی در زمان بسته بندی کفش­‌ها برای اسباب کشی است.

 

بسته بندی کفش در اسباب کشی

 

نحوه بسته بندی کفش‌­ها برای اسباب کشی

اکنون به مرحله اصلی می­‌رسیم: بسته بندی کفش و چکمه برای اسباب کشی. در ادامه روش بسته بندی کفش‌­ها در اسباب کشی را برای مدل­‌های مختلف کفش توضیح می­‌دهیم:

1. بسته بندی کفش‌­های پاشنه‌­دار

بسته بندی کفش برای اسباب کشی در مورد کفش­‌هایی با پاشنه بلند و یا چکمه‌­ها کمی دشوار است. اما در این قسمت 2 روش را به شما آموزش می­‌دهیم تا بسته بندی کفش و چکمه برای اسباب کشی را به راحتی انجام دهید:

1-1. بسته بندی کفش‌­ها در اسباب کشی در چمدان

یک ایده مناسب استفاده از فضای داخل کفش به عنوان یک فضای ذخیره سازیست. برای مثال، چکمه­‌های ساق بلند برای بسته بندی انواع اکسسوری­‌ها و هر چیز کوچک دیگری مناسب هستند. از لباس­‌ها برای محافظت از چکمه‌­ها و کفش­‌های پاشنه بلند و چیزهای داخل آنها استفاده کنید. اگر احتمال فشار آمدن به کفش وجود دارد، بهتر است هنگام بسته بندی کفش برای اسباب کشی داخل آن را با پارچه و کاغذ پر کنید تا فرم خود را حفظ کنند.

تکنیک قرار دادن چیزی در داخل چیز دیگر از مهمترین مهارت­‌های بسته بندی کفش برای اسباب کشی است. در این صورت می­‌توان از تمام فضا برای بسته بندی وسایل استفاده کرد. بسته بندی برخی لباس‌­ها در داخل و کنار کفش‌­ها برای پر کردن فضای داخل چمدان نیز بسیار هوشمندانه است.

 

بسته بندی کفش ها برای اسباب کشی

 

1-2. بسته بندی کفش­‌ها برای اسباب کشی در جعبه

جعبه کفش را پیدا کنید. اگر جعبه اصلی را نگه نداشته‌­اید، از جعبه­‌های بسته بندی استفاده کنید. برای بسته بندی کفش­‌های مهمتر، از جعبه‌­های کوچک در ابعاد کفش استفاده کنید. به این ترتیب، هر جفت کفش در یک جعبه جای می‌­گیرد. کف جعبه را با روزنامه، کاغذ، لباس، یا بابل رپ (Bubble Wrap) پوشانده، و داخل کفش خود را نیز با کاغذ یا لباس و جوراب­‌های‌­تان پر کنید. پاشنه‌­های کفش را نیز با کاغذ بسته بندی برای جلوگیری از آسیب بپوشانید و با نوار چسب بچسبانید.

کفش را در جعبه قرار دهید و کاغذ بسته بندی را در فضای خالی اطراف آن قرار دهید تا از فشار به کفش در حین بارگیری، چیدمان کارتن‌­های دیگر روی آن، و حرکت آن در کارتن جلوگیری شود. می‌تواند کفش‌­های خود را نیز در بسته بندی کفش برای اسباب کشی به هم وصل کنید تا فضای کمتری بگیرند.


 

2. بسته بندی کفش‌­های اسپرت و روزانه

پس از تمیز کردن کفش‌­ها، فضای داخل کفش­‌ها را با جوراب، روزنامه یا بابل رپ پر کنید. به این ترتیب، شکل و فرم اصلی کفش‌­های مورد علاقه شما در بسته بندی کفش برای اسباب کشی حفظ می­شود.

اگر کفش­‌های‌تان خیلی گران نیستند، برای کاهش هزینه‌­های بسته بندی می­‌توانید از صندوق­‌های چوبی یا پلاستیکی موجود در خانه برای بسته بندی کفش برای اسباب کشی استفاده کنید. البته باید کف و دیواره­‌های آن را با کاغذ مناسب یا پارچه ضخیم بپوشانید. سپس کفش‌­ها را کنار هم داخل آن چیده، و فضای خالی را با جوراب و لباس پر کنید. در آخر بسته بندی کفش برای اسباب کشی نیز روی جعبه را با یک مقوا بپوشانید و چسب بزنید.

دیگر مطالب مجله :