لوله کش ساختمان

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

لوله کش ساختمان

لوله کش ساختمان

به دنبال لوله کش ساختمان هستید؟

 

ارائه خدمات لوله کشی ساختمان در تهران، شیراز، کرج، اصفهان، قزوین، بندرعباس
تماس با کاربلد

سیستم لوله کشی از مهمترین بخش های یک ساختمان محسوب می شود از این رو خدماتی که در زمینه تعمیرات لوله کشی ساختمان و همچنین اصول لوله کشی ساختمان انجام می شوند باید با کیفیت بالا و هزینه مناسب باشند. بهترین جایی که تمامی این خدمات را در بر دارد و در اسرع وقت لوله کش ساختمان اعزام می کند، شرکت خدماتی کاربلد است.

 

برای درخواست لوله کش ساختمان با ما تماس بگیرید. شماره تماس : ☎09303365110

لوله کش ساختمان را از ما بخواهید

لوله کش ساختمان با تجربه می داند که لوله کشی ساختمان ارتباط تنگاتنگی با ایمنی ساختمان دارد. طی مطالعات انجام شده دریافته ایم که علت بسیاری از ریزش ها در ساختمان های فرسوده و قدیمی، از طریق نم دادن لوله هایی است که به روش غیر اصولی لوله کشی شده اند. امروزه استاندار هایی برای لوله کشی ساختمان تعریف شده اند که در هر کشور بسته به سرعت مجازی که برای آب لوله در نظر گرفته اند، متفاوت است. به همین دلیل تمامی کسانی که به عنوان لوله کش ساختمان در کاربلد فعالیت می کنند با این اصول آشنایی کافی دارند و مهارت و تخصص لازم را کسب کرده اند.

لوله کش ساختمان

ارائه خدمات لوله کشی ساختمان ، لوله کشی فاضلاب ، لوله کشی پکیج و لوله کشی آب ساختمان 09303365110

با ثبت ایمیل خود می توانید کدهای تخفیف کاربلد را دریافت کنید😍

اصول لوله کشی استاندارد

⬅️ باید فشار آب حداقلی برای ساکنین ساختمان های مسکونی و اداری تأمین شود تا لوله کشی کارایی مطلوب را داشته باشد. از پمپ می توان برای تأمین فشار ساختمان های بلند استفاده کرد.

⬅️ باید به این نکته توجه داشت که انبساط آب در اثر گرما در تجهیزات بهداشتی ممکن است باعث آسیب رساندن به تجهیزات شود.

⬅️ توصیه می شود که برای لوله کشی از لوله های پلیمری استاندارد استفاده شود. زیرا لوله های آهنی پس از مدتی خوردگی پیدا می کنند و در طول زمان باعث بروز مشکلاتی می شود.

⬅️ شیب بندی لوله ها یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه داشت. وقتی آب را در یک شبکه می خواهیم توزیع کنیم، محل منبع یا مخزن باید بالاتر از محلی باشد که آب در انتها به آن می رسد.

⬅️ نشتی لوله ها می تواند هزینه های گزافی را برای صاحب خانه به وجود آورد. لذا باید بهترین کیفیت لوله ها و اتصالات را تهیه کرد تا از دوباره کاری و هزینه اضافی جلوگیری شود.

⬅️ سیفون ها علاوه بر جلوگیری از بوی بد فاضلاب، باعث می شود که حشرات موذی نتوانند از چاه فاضلاب بیرون بیایند. بنابراین در لوله های فاضلاب استفاده حرفه ای از سیفون نباید فراموش شود.

⬅️ از جهت قرار گیری لوله ها باید به این نکته توجه داشت که لوله ها نه آنقدر در زیر زمین باشند که فشار خاک به آن ها آسیب برساند و نه آنقدر سطحی که با عبور ماشین های سنگین و یا کندن یک گودال معمولی، آسیب ببینند.

 

تماس با ما

 

لوله کش ساختمان

انواع لوله کشی ساختمان

  1. لوله کشی فاضلاب
  2. لوله کشی آب گرم و سرد
  3. لوله کشی گاز
  4. لوله کشی شوفاژ و پکیج


لوله کشی فاضلاب

لوله کشی فاضلاب با توجه به نوع لوله آن انواع مختلفی دارد. در لوله کشی فاضلاب از لوله های چدنی، لوله های سیمانی و لوله های پی وی سی استفاده می شود.

لوله های چدنی : در لوله کشی فاضلاب با لوله های چدنی باید به این نکته توجه کنیم که در لوله ها شکستگی وجود نداشته باشد. با زدن چند ضربه به لوله می توان این اطمینان را حاصل کرد. برای اتصالات در لوله های چدنی باید از سرب مذاب استفاده کرد. این نوع لوله کشی نسبت به بقیه لوله کشی ها مقداری سخت تر است. این لوله ها دارای نر و مادگی خاصی هستند که به راحتی در هم فرو می روند.

لوله های سیمانی : لوله ها سیمانی شبیه به لوله های چدنی هستند ولی از ملات ماسه سیمان برای اتصالات آن استفاده می شود و به آن صورت روی عایق بندی آن تأکید نمی شود.

لوله های پی وی سی : امروزه لوله های پی وی سی نسبت به دیگر لوله ها متداول تر است زیرا اتصالات آن ها به سادگی با چسب ممکن است. یک نکته ی جالب در مورد این لوله ها این است که با گرما قابلیت انعطاف پیدا می کنند و اگر مانعی در سر راه این لوله باشد می توان با گرما مسیرش را تا حدودی عوض کرد. اما به دلیل ترد شدن لوله ها، این عمل زیاد توصیه نمی شود.

لوله کشی آب سرد و گرم

چند مسیر برای بالا رفتن آب در ساختمان های بزرگ در نظر گرفته می شود که در ابتدای هر کدام از این لوله های بالارونده، شیرفلکه قطع دستی وجود دارد. در صورت امکان استفاده از سقف کاذب، بهتر است در هر واحد لوله کشی در سقف کاذب همان طبقه انجام شود. علاوه بر لوله های آب سرد و گرم لوله های گردش آب گرم نیز وجود دارند که باعث می شوند که با بازکردن شیر آب گرم، زودتر آب گرم به دست برسد و از به هدر رفتن آب جلوگیری می شود.لوله کشی گاز

در ابتدای لوله کشی گاز اجرای شیرقفلی الزامی است. هنگام عبور لوله از چهارچوب درب ها خرابی هایی به وجود می آید که باید پس از لوله کشی گاز نسبت به بازسازی و استحکام درب اقدام کرد. باید از لوله کشی به صورت بارفیکسی اجتناب کرد. شیر اصلی را باید روی رایزر پایین رونده اجرا کرد و همچنین تعداد اتصالات پشت سر هم از 2 تا نباید بیشتر شود. بعد از کنتور لوله بیرون ملک نباشد و لوله رابط بین علمک و تا کنتور به صورت روکار باشد.لوله کشی شوفاژ و پکیج

به دلیل گرمای زیاد و فشار بالای آب ممکن است لوله های آهنی خورگی پیدا کنند. توصیه می شود که در لوله کشی پکیج و شوفاژ از لوله های پلاستیکی استفاده کنید. شیر رادیاتورهای فولادی را با توجه به نوع درجه بندی که روی آن تعبیه شده است استفاده کنید تا در زمان هایی که هوای اتاق گرم یا سرد می شود از روی آن تنظیم کنید.

 

 ☎09303365110

 

کاربلد

لوله کش ساختمان
5 امتیاز از 12 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button