دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی یکی از پرطرفدارترین‌ مدل‌ها در طراحی داخلی ساختمان است. فرانسه مظهر لوکس، عشق و رمانتیک است. این ویژگی به وضوح در دکوراسیون به سبک فرانسوی هم دیده می‌شود. در این مقاله بیشتر درباره‌ی این مدل طراحی صحبت خواهیم کرد.

دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

ویژگی ‌های دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

در ابتدا در نظر داشته باشید که طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی از جمله طراحی‌های گران حساب می‌شود. چرا که معمولا از المان‌های گران در این سبک استفاده می‌شود. برای مثال پارچه مخمل و بروکاد، شیفون، اورگانز، آینه، گچ‌بری‌های خاص، قاب‌های نقاشی از جمله المان‌های مهم دکوراسیون به سبک فرانسوی هستند.

نور پردازی نیر یکی از ارکان مهم سبک فرانسوی است. در هر نوع دکوراسیون داخلی لازم است وسایل خانه با فضای محیط خانه از یک شکل و جنس باشند. به این خاطر مبل معمولا از جنس پارچه مخمل توصیه می‌شود و وسایل چوبی خانه نیز باید به سبک فرانسوی باشند. هم چنین کریستال و پرسلن هم اجزای مهم و کامل‌کننده این سبک دکوراسیون داخلی هستند.

‌‌‌‌

رنگ در سبک فرانسوی

در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی رنگ‌های شاد و رنگ‌های اشباع شده کمتر به کار می‌روند و تمایل بر استفاده از رنگ‌های خنثی است. رنگ‌هایی مثل سبز خاکستری، بنفش، نقره‌ای ، طلایی، آبی روشن و زمردی استفاده بیشتری در این سبک دارند.

همان طور که گفته شد الزامی به محدود شدن به این رنگ‌ها نیست و می‌توانید از سایر رنگ‌ها نیز به سلیقه خود استفاده کنید. تنها کافی است در نظر داشته باشید برای حفظ اصالت دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی بهتر است از رنگ‌های روشن‌تر استفاده شود.

رنگ بندی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

‌‌‌ ‌‌‌ ‌‌‌

روشنایی سبک فرانسوی

در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی به نور و روشنایی محیط منزل توجه ویژه‌ای شده است. پنجره‌های بزرگ، سقف بلند و رنگ روشن که در بخش قبل به آن اشاره شد همگی در هدف روشن‌تر کردن فضای خانه هستند.

علاوه بر نور طبیعی که در روز محیط خانه را روشن می‌کند، در شب‌ها نیز لازم است روشنایی محیط منزل با نور مصنوعی تامین شود. آباژور، مجسمه، آویز فلزی، شمعدانی و … از متداول‌ترین لوازم برای افزایش روشنایی محیط منزل در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی هستند.

روشنایی در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

‌‌‌‌ ‌‌

تجهیزات جانبی سبک فرانسوی

در محیط اتاق نشیمن، در کنار میز ناهار خوری، در آشپزخانه و خلاصه در هر بخش از محیط منزل در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی اجزا و لوازم جانبی‌ متداولی وجود دارند که باید مورد استفاده قرار بگیرند.

از مهمترین این تجهیزات، مجسمه چینی و شیشه‌ای، دستمال سفره دست باف، کاشی‌های حکاکی شده، گلدان و آباژور‌های قدیمی هستند. به جز این‌ها موارد دیگری مثل دستگاه گرامافون، کوسن‌های گلدوزی شده، ظروف چینی طرح دار و کریستال نیز می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

‌‌‌ ‌‌

اتاق نشیمن فرانسوی

در اتاق نشیمن در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی معمولا از شومینه و شمعدانی و همین طور میزهای بیضوی یا گرد شیشه‌ای استفاده می‌شود. همچنین مرسوم است ظروف چینی طرح دار روی این میزها قرار داده شوند.

همان طور که در قسمت‌های قبل نیز گفته شد نور در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی اهمیت بسیار زیادی دارد. از این جهت در اتاق نشیمن سعی میشود از آویزها و لوسترهایی با تعداد لامپ زیاد استفاده شود.

اتاق نشیمن دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

‌‌‌ ‌‌‌

مبلمان در طراحی دکوراسیون داخلی فرانسوی

مبلمان در طراحی فرانسوی بسیار حائز اهمیت هستند. شکل مبل‌ها باید به صورت خاص و سبک فرانسوی باشد. جنس این مدل مبلمان هم از نوع چوب است و هم از فلز برای ساخت آن استفاده می‌شود.

پارچه مبل‌ها معمولا از جنس مخمل و رنگ‌ آن‌ها روشن است. سفید، طوسی، کرم، قهوه‌ای و … رنگ‌هایی هستند که معمولا در این سبک از مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مبلمان در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی

‌‌ ‌‌‌‌‌

اتاق خواب فرانسوی

مهمترین جزء اتاق خواب، تخت خواب است. در دکوراسیون داخلی به سبکه فرانسوی تخت خواب با پشتی بلند و دارای سایه بان پارچه‌ای استفاده می‌شود. میزهای کنار تخت هم معمولا چوبی و کوچک هستند. در اتاق خواب بر عکس سایر اجزای خانه در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی ترجیح بر این است که از روشنایی کمتری به کار رود.

آینه بزرگ با قاب نقره‌ای یا طلایی نیز از دیگر بخش‌هایی است که می‌تواند در سبک فرانسوی در خانه مورد استفاده قرار بگیرد.

‌‌‌ ‌‌‌

دکوراسیون حمام به سبک فرانسوی

آینه‌ی بزرگ با قاب طلایی که در مورد اتاق خواب مطرح شد در حمام هم می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. به صورت کلی در دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی رنگ‌های روشن ارجح هستند. به این منظور وان حمام باید سفید باشد و رنگ کاشی‌های کف و دیوارها روشن باشد.

‌‌‌‌‌

در این مقاله در مورد طراحی دکوراسیون داخلی به سبک فرانسوی و ویژگی‌های مهم این سبک صحبت کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *