گچبری نور مخفی مدرن

گچبری نور مخفی یا نور مخفی گچبری از مسائلی است که امروزه مورد توجه بسیاری از مردم واقع شده است، و حقیقتا اگر گچبری نور مخفی یا همان نور مخفی گچبری به دست افراد متخصص و ماهر انجام گیرد، دکوراسیون داخلی را بسیار دیدنی، مدرن و چشم ­نواز می­ کند.

امروزه استفاده از نور مخفی در گچبری یا گچبری نور مخفی چنان رونق گرفته است که تقریبا هیچ ساختمان مدرنی را بدون استفاده از آن نمی­بینید و گویی گچبری نور مخفی به یکی از لوازم ضروری ساختمان های مدرن و امروزی بدل شده است.

منظور از نور مخفی در گچبری جدید

آنچه از آن تحت عنوان نور مخفی در گچبری یاد می­شود در واقع استفاده از هر نوع نوری است که منبع نور آن به طور مستقیم قابل دیدن نباشد بلکه تنها نور آن منبع به چشم بیننده برسد.

گچبری نور مخفی

البته ناگفته نماند امروزه جدیدترین و مدرن ترین وسیله در اجرای گچبری نور مخفی یا همان نور مخفی گچبری استفاده از شیلنگ های نورانی در سقف ­ها و یا در جاهای گوناگون در داخل گچبری ها می­ باشد.

محل استفاده از گچبری نور مخفی

تقریبا در تمام جایگاه ها می ­توان از گچبری نور مخفی استفاده کرد اما به طور معمول استفاده از نور مخفی در گچبری سقف، بیشتر از دیگر مکان ها رایج است.

چرا سقف؟

دلایل عمده­ای که باعث شده است استفاده از گچبری نور مخفی در سقف بیشتر از دیگر مکان ها رایج شود: سهولت و آسانی اجرای نورپردازی است و همچنین در این نوع عملیات از آنجا که نورپردازی در بالا انجام می­ گیرد جلوه ه­ای چشم نواز و هوش ربا به بیننده القاء می کند.

نور مخفی در سقف

در ادامه به صورت خلاصه به دیگر محل های استفاده از گچبری نور مخفی اشاره خواهیم کرد که در ساختمان های مدرن و کلاسیک قابل اجرا است:

  • نور مخفی در راهروها:

وجود نور مخفی در راهروها می­توانند جلوه­ای ویژه و منحصر بفرد به راهروهای شما ببخشند.

  • کانتر آشپزخانه:

 اگر می خواهید فضایی عاشقانه و شاعرانه را در آشپزخانه تجربه کنید حتما از گچبری نور مخفی در آشپزخانه بهره ببرید تا با ستفاده از سلیقه خود فضایی کلاسیک و سنتی  و یا مدرن و جدید به وجود آورید.

  • حمام ها و سرویس بهداشتی:

اگر می خواهید حمام و سرویس بهداشتی لوکس و آرامی را خلق کنیم حتما از نورپردازی آن غافل نشوید. استفاده از نورپردازی مخفی در حمام و سرویس بهداشتی آن را مدرن و جدید جلوه می­دهد.

  • نور مخفی در پشت تجهیزات سرویس بهداشتی:

 استفاده از نور مخفی در پشت تجهیزات سرویس بهداشتی، فضایی مدرن را خلق می­کند و جلوه ای ویژه به تجهیزات شما می­بخشد.

  • راه پله ها:

 استفاده از گچبری نور مخفی در راه پله ها نیز مهمانان شما را شگفت زده می­کند و سبب آفرینش فضایی مدرن در راه پله ها می­شود.

نکات طلایی در مورد گچبری نور مخفی

یکی از مهمترین نکاتی که در گچبری نور مخفی یا نور مخفی در گچبری باید همواره رعایت کرد استفاده هوشمندانه از تناسب رنگ نورپردازی در اجرای این عملیات است؛ چرا که در پایان آنچه به چشم بیننده منتقل می شود تناسب رنگ نور پردازی است و همین عامل می­تواند ساختمان شما را مدرن و یا کلاسیک جلوه دهد.

علاوه بر مطلب فوق مراقب باشید در اتاق های گوناگون می توانید از رنگ های متناسب با آن بهره ببرید.

در زیر چند نمونه از تصاویر گچبری نور مخفی مشاهده می کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *