روف گاردن

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

روف گاردن

روف گاردن

 

برای اجرای روف گاردن تماس بگیرید.

آشنا به امور طراحی روف گاردن هستید ؟

ارائه خدمات باغبانی فقط در تهران و شیراز
تماس با کاربلد
ارائه خدمات باغبانی فقط در تهران و شیراز تماس با ☎09303365110

روف گاردن به تکنولوژی ساخت فضای سبز در ارتفاعی بالاتر از سطح زمین  مثل سقف یا تراس و پشت بام و یا بر روی بستری مصنوعی گفته می شود. در واقع به علت کمبود زمین و قیمت زیاد آن ، با استفاده از بام سبز ، طبیعت را در زندگی شهری دخیل و از آن استفاده می کنند. روف گاردن یا بام سبز علاوه بر ایجاد زیبایی و طراوت ، سبب کاهش آلودگی هوا و هزینه های گرمایشی ساختمان در زمستان می شود. شما می توانید برای طراحی روف گاردن و ساخت روف گاردن و اجرای روف گاردن با ما تماس بگیرید.

 


نکات مهم در طراحی و ساخت روف گاردن

تصور یک باغ زیبا و اختصاصی با چشم انداز مناظر شهر ، بسیار خوشایند و دلچسب است. روف گاردن و پشت بام سبز ، روشی برای  دست یافتن به این رویای شماست که به باغبانی علاقه دارید. چنان تصمیم دارید باغچه ای اختصاصی همراه با میز و صندلی روی پشت بام خانه داشته باشید و  برای اولین بار است که میخواهید روف گاردن را اجرا کنید بهتر است از گیاهانی مثل کاج که در تمام طول سال سبز هستند استفاده کنید. همچنین برای ایجاد گوناگونی در بافت باغچه ، استفاده از گیاهان گلدانی روش خوبی است.

روف گاردن

استفاده از چشمه های آبشار مانند و فواره در گاردن روف ، فضای آرامش بخشی را ایجاد می کند. سعی کنید حتما از این قابلیت استفاده کنید. نورپردازی یکی از موارد مهمی است که باید به آن توجه زیادی کرد. نورپردازی راه ورودی و خروجی را مشخص می کند و نقش مهمی در عمق دادن و حالت دادن به فضا ایجاد می کند. در کنار نورپردازی استفاده از مجسمه ای زیبا ، می تواند راه بسیار خوبی برای جلب توجه بازدید کنندگان باشد. بهتر است طرح مجسمه ای که انتخاب می کنید رو به بالا باشد تا نگاه ها را بیشتر به خودش جلب کند.

 


روش های مختلف برای اجرای روف گاردن

معمولا سه روش برای اجرای روف گاردن وجود دارد :

روش اجرای متمرکز : در این روش نیاز به ساختمانی است که تحمل بار گیاهان را داشته باشد.

روش اجرای گسترده : در این روش بیشتر از گیاهان رونده استفاده‌ شده و نیازمند عایق‌بندی مناسب است.

روش اجرای مدولار : در این مدل از گیاهان جعبه‌ای استفاده می‌شود و در همه‌ی پشت‌ بام‌ ها قابل‌ اجرا است و نیازمند آبیاری قطره‌ ای است.

 


جزئیات اجرایی روف گاردن

اجرای فضای سبز روی پشت بام یک کار حرفه ای است که نیازمند دانش و مهارت خاص طراحی است. روند اجرای آن باید به دقت انجام شود .

1- اولین مرحله طراحی روف گاردن

2- برآورد هزینه ها و قیمت اجزایی که قرار است به کار گرفته شود

3-  انتخاب روش اجرای طرح مورد نظر در سطح پشت بام

4- محوطه­ سازی با استفاده از مواد و مصالح استاندارد و سبک مخصوص روف گاردن

5- عایق بندی و ایزولاسیون روف گاردن

6- ایجاد زه­کش و فیلتر و لایه­ بندی سطح زیرین

7- خاک مناسب مخصوص گیاهان روف گاردن

8- طراحی و کاشت گیاهان مخصوص روف گاردن

9-  نورپردازی محوطه روف گاردن

10- آلاچیق سازی و باربیکیو و آبنما

 


هزینه طراحی و اجرای روف گاردن

قیمت روف گاردن و هزینه اجرای آن بسیار بستگی به این دارد که تا چه حد در آن از مصالح خوب و با کیفیت استفاده کنید. پس از این که کارشناس شرکت طراحی روف گاردن از پروژه بازدید کرد و کار طراحی را به پایان رساند ، می تواند در مورد هزینه ها با شما به توافق برسد. این که پروژه شما تا چه اندازه به زیرسازی نیاز دارد ، نوع کفپوش ، وسایل شما و … در تعرفه ها تاثیر گذار است.

 


انتخاب مصالح مناسب برای ساخت روف گاردن

روف گاردن

 

یکی از چالش های بزرگ در طراحی روف گاردن ، انتخاب مناسب مصالح با توجه به وزن آن ها و حفظ توازن است. وزنی را که در هنگام ساخت ساختمان برای پشت بام خانه در نظر می گیرند 50 کیلوگرم است. برای حفظ تعادل و توازن در پشت بام ، مهندسان باید همه موارد را رعایت کنند تا بهترین طراحی هم از لحاظ زیبایی و هم مهندسی اجرا شود.

 


انتخاب خاک برای روف گاردن

چالش بعدی طراحی و اجرای روف گاردن ، انتخاب خاک مناسب برای گیاهان و گلدان ها است. یک خاک مناسب باید علاوه بر این که وزن مناسبی را داشته باشد ، باید قابلیت جذب آب بالایی داشته باشد. مرغوبیت و داشتن مواد مغذی برای رشد گیاهان یکی دیگر از موارد با اهمیت است.

 


ایزولاسیون و عایق برای بام سبز

روف گاردن

ایزولاسیون و عایق بندی پشت بام ، یکی از مهم ترین بخش هایی است که در اجرای روف گاردن مورد توجه است. برای جلوگیری از نفوذ و عبور آب از بخش های فضای سبز به ساختمان حتما باید ایزولاسیون به صورت درستی انجام شود. برای ایزولاسیون مناسب بسته به اندازه روف گاردن می توان به روش های مختلف و با استفاده از مواد مختلفی آن را عملیاتی کرد.

 


زهکشی روف گاردن

اهمیت زهکشی در روف گاردن اگر از ایزولاسیون بیشتر نباشد ، کمتر هم نیست. زهکشی در روف گاردن به دو دلیل انجام می شود.

✔️ برای حفظ سلامت ریشه های گیاهان و درخت ها باید زهکشی به صورت صحیحی انجام شود.

✔️ جمع آوری و هدایت آب اضافی به لوله های خروجی برای نماندن آب ضروری است.

 


آلاچیق روف گاردن

روف گاردن

 

ساختن آلاچیق بر روی روف گاردن چالش بزرگی است ، زیرا برخورد باد به آلاچیق در پشت بام قطعا بیشتر است و با قرار دادن آلاچیق بر روی زمین تفاوت دارد. یعنی نحوه اتصال آاچیق با بقیه قسمت های روف گاردن به گونه ی است که در مقابل موارد مختلف مانند باد و زلزله مقاومت داشته باشد.

 


گیاه مناسب روف گاردن

چه گیاهی برای ساخت روف گاردن مناسب تر است ؟ یکی از موارد مهم در ساخت فضای سبز ، نوع گل و گیاهان مصرفی است. نوع گیاه باید طوری باشد که در روف گاردن ماندگاری خوبی داشته باشند. دیگر ویژگی هایی که گیاهان باید داشته باشند  میزان رشد ریشه ، مقاوم بودن گیاه در برابر گرما و نور مستقیم خورشید و  مقاومت آن ها در مقابل وزش باد های شدید است که هنگام خرید باید دقت داشته باشید.

 


یک نکته ی مهم در طراحی

با اجرای روف گاردن یک بار اضافی به ساختمان خود اضافه می کنید. حتما برای طراحی پشت بام و فضای سبز خود از کارشناس مرتبط و با تجربه بخواهید که ساختمان شما را از لحاظ قابلیت این که وزن اضافی را می تواند تحمل کند یا نه ! در صورتی که کارشناس تایید کرد که می توانید بخش های مختفی را به پشت بام سبز خود اضافه کنید ، دست به کار شوید.

 

 roof-garde

کاربلد

روف گاردن
5 امتیاز از 15 رای

1 Comment

  1. abbasam es گفت:

    hata tasavir ham lezat bakhsh bodan , mmnoon

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button