هرس درخت

ساعت پاسخگویی همه روزه از 8 الی 21

هرس درخت

هرس درخت

 

اجرای خدمات حرفه ای هرس درخت

ارائه خدمات باغبانی فقط در تهران و شیراز
تماس با کاربلد
ارائه خدمات باغبانی فقط در تهران و شیراز تماس با ☎09303365110

هرس درخت  فرایندی همراه با حذف کامل یا جزیی شاخه ها ، ریشه ی درخت و برگ ها و یا حتی میوه درختان است که به  پر بار تر شدن و حفظ شادابی و سلامت آن کمک می کند. یک باغبان ، در واقع در فصل هرس درختان میوه ، با به موقع هرس کردن آن ها برای باروری بیشتر و بهتر شدن محصولات ، هرس درختان میوه را انجام می دهد. هرس درخت سیب ، انگور ، زرد آلو و همگی اصول خاصی دارند که هر کسی نمی تواند با دیدن آموزش تصویری هرس درختان میوه از عهده آن بر آید. شما می توانید برای انواع هرس درخت خانه یا باغتان به کاربلد اعتماد کنید و تا پایان عملیات هرس ، با خیال راحت به دیگر کارهای خود برسید. در ادامه مطلب با با ما همراه باشید تا با آموزش هرس درختان و اصول هرس درختان میوه آشنا شوید.

اگر در مورد هرس درخت و هر یک از این موارد می خواهید اطلاعات کسب کنید خواندن این متن را به شما توصیه می کنیم:

  • زمان دقیق هرس درختان
  • آموزش هرس درخت انگور
  • هرس درخت گردو
  • هرس درختان میوه هسته دار
  • هرس درخت گیلاس
  • هرس درختان مرکبات
  • نحوه هرس درخت زردآلو
  • هرس درخت گلابی اسپادانا

 

اهمیت هرس درخت میوه

درختان میوه اگر در شرایط محیطی مناسب و بدون دستکاری انسان رشد کنند ، به درخت هایی متراکم و پر شاخ و برگی تبدیل خواهند شد که کیفیت باروری و شکل ظاهری مطلوبی نخواهند داشت. همچنین نور کافی به شاخه و برگ های زیرین نمی رسد و پس از مدتی از بین می روند. برای جلوگیری از این اتفاق و ایجاد یک حالت و شکل مناسب در درخت ، باید آن را هرس کرد و به نحوه ی صحیح پرورش داد. هرس درخت از مهم ترین تکنیک های باغبانی برای کنترل و رشد درخت و بالا بردن کیفیت محصول درختان میوه است که برای هر درختی اصول و زمان مناسبی نیاز است.

 

هرس درخت

آشنایی با فواید هرس درخت

🌱 با حذف شاخه ها ی خشک شده و مزاحم به سلامت درخت کمک می کنیم.
🌱 بین ریشه و شاخساره تعادل ایجاد می کنیم.
🌱 از طریق حذف شاخه های پیر و وادار کردن درخت به تولید شاخه های جدید ، قدرت باردهی گیاه را افزایش می دهیم.
🌱 در شاخساره گیاه یک شکل ویژه ایجاد می کنیم.
🌱 برای سهولت کار در عملیات هایی مانند سم پاشی و برداشت محصول و همچنین برای کار های تزئینی ، رشد گیاه را محدود می کنیم.

 


خدمات باغبانی و هرس درختان در کاربلد

 

هرس درخت

🌱 هرس درختان سیب

🌱هرس درختان میوه هسته دار

🌱 هرس تابستانه درخت انگور

🌱 هرس تابستانه هلو

🌱پیوند درخت انگور

🌱 پیوند درختان میوه


زمان هرس کردن درختان

زمان هرس درخت برای درخت های مختلف متفاوت است و حتی هدف هرس کردن هم می تواند متفاوت باشد. معمولا پیرایش و هرس را در طول سال دو زمان یکی هرسی که در زمان رکود و خواب زمستانه گیاه انجام می دهند و به “هرس سیاه” یا “هرس زمستانه” معروف است و دیگری که در زمان فعالیت گیاه یعنی زمانی که گیاه برگ و احتمالا گل و میوه دارد ، انجام می دهند که به آن هرس سبز یا هرس تابستانه می گویند. اکثر درختان میوه در فصل زمستان هرس می‌شوند که به این عمل هرس رکود هم می گویند. اما در برخی مواقع انجام هرس تابستانه نیز سودمند است. غالباً هرس در درختان خزان دار انجام شده و این کار برای درختان میوه همیشه سبز کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین انجام هرس در فصول زمستان و تابستان است یا به عبارتی دقیق‌تر در طی فصل رکود و فصل رشد.

 


به فصل هرس درختان میوه اهمیت دهید !

دانستن فصل هرس درختان میوه و هرس کردن به موقع یکی از پارامترهای مهم در نگه داری و باغداری درختان میوه است. اگر به این نکته مهم توجه نداشته باشید ، باعث خشکاندن درخت و میوه ها و خرابی یک باغ میوه خواهید شد. همیشه از یک باغبان و باغدار با تجربه و دلسوز برای هرس درخت بخواهید ، دستی به سر و روی درختان بکشد.

 


هرس سیاه یا زمستانه

 

هرس درخت

از آن جا که هرس زمستانه یا هرس سیاه در زمانی انجام می شود که گیاه بدون شاخ و برگ است ، این نوع هرس درخت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد و در واقع برای درخت مفید تر است. زیرا اولا دسترسی به شاخه آسان است و می توان با دیدی باز آن هایی را که لازم است به طور کامل یا جزئی حذف کنند. ثانیا میزان آسیب رسیدن از هرس درختان در این زمان کاهش می یابد زیرا درخت در این مدت فعالیت زیستی کمی دارد. علاوه بر این ها پیش از فعالیت و بیدار شدن درختان ، باید شاخه های آفت زده و آسیب دیده حذف شوند. چرا که این شاخه ها پناهگاه و منبع انتشار آفت ها و خرابی درختان میوه هستند.

 

 


هرس سبز یا تابستانه

 

هرس درخت

پس از هرس سیاه فعالیت درخت آغاز می شود. در دوران رشد درختان ، اندام های زائد و غیرقابل مصرف نیز رشد می کنند که مقدار زیادی از انرژی مواد غذایی در درخت را صرف نشو و نمای خود می کند. که در هرس سبز باید نسبت به قطع نموندن آن ها اقدام کرد. هرس تابستانه را می توان بر حسب نوع درخت ، از اوایل بهار تا آخر تابستان انجام داد. مثلا هرس تابستانه درخت انگور در شروع انگور دهی آن اغاز می شود. هرس تابستانه را معمولا سبک انجام می دهند و عملیات اصلی همان هرس زمستانه است.

 


انواع پیرایش ( انواع هرس کردن )

می توان قسمت های مختلف گیاه را متناسب با هدف هرس ، به طور کامل یا جزئی حذف کرد. حذف هر یک از اندام های گیاه در همان سال هرس و گاهی تا سال های بعد می تواند تأثیرات ویژه ای باقی بگذارد.انوع هرس کردن عبارتند از هرس شاخه ، هرس برگ ، هرس گل و هرس میوه.

 


هرس درخت سیب به چه صورت انجام می شود ؟

هرس درخت

هرس درخت سیب دارای نکات متعددی است که به آسانی انجام نمی شود. اول از هم این که بدانید درخت سیب از نوع گرد یا پهن است. دومین موردی که باید به آن توجه کنید عمر درخت است. هر چه عمر درخت سیب بیشتر باشد هرس آن سخت تر است. شما می توانید هرس درخت سیب را به باغداران حرفه ای ما بسپارید.

 


نحوه هرس درخت هلو

اصولا درختان هلو در بهار و یا هنگام شروع فعالیت می توانند سریع محل های برش و یا زخم های حاصله را در آن زمان هرس  به طور کلی هرس دختان هلو در سنین بالا به منظور ایجاد کندی و توقف در پیر شدن درخت هلو صورت می گیرد و در عمل باردهی نقش موثری دارد. هرس باردهی درختان هلو معمولا می تواند در زمستان در صورتی که شرایط محیطی مناسب باشد صورت می گیرد. 

 


زمان هرس درخت انگور

هرس درخت انگور در دو زمان مختلف تابستان ( زمان فعالیت ) و زمستان ( زمان استراحت ) انجام می شود. به هرس درخت انگور در زمستان ، شاخه بری خشک می گویند و هرس تابستانه درخت انگور در زمان فعالیت و باروریش به شاخه بری سبز نیز معروف است.

 


پیوند درختان میوه

پیوند زدن درختان میوه برای به حاصل نشاندن یک محصول پیوندی انجام می شود. برای پیوند زدن دو نوع درخت باید هم شرایط محیطی و زمانی و هم ژنتیکی دو درخت مناسب و اصولی باشد. دیگر پارامترهای مهم در موفقیت پیوند نوع اجرای پیوند زنی است.

 tree-pruning

کاربلد

هرس درخت
5 امتیاز از 23 رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button