نمای ورودی ویلا

نمای ورودی ویلا یکی از مهمترین بخش‌های ویلا به شمار می‌رود. طراحی متفاوت و زیبای درب ورودی ویلا و همچنین محوطه بیرونی می‌تواند نگاه هر عابری را به خود جلب کند و به راحتی تصویر ویلای شما را در ذهنشان حک کند. طراحی شیک و زیبای نمای بیرونی ویلا در نگاه خریدار نیز تاثیر مثبتی می‌گذارد. برای همین است که بیشتر طراحان روی طراحی نمای ورودی ویلا بیش از طراحی داخل اهمیت قائل هستند. در این مقاله در مورد ویژگی‌های مهم نمای ورودی ویلا صحبت خواهیم کرد:

نمای ورودی ویلا

درب ورودی ویلا

درب ورودی ویلا، اولین و آخرین قسمت ویلا است که مهمانان با آن روبرو می‌شوند، لذا زیبایی درب ورودی حائز اهمیت بسیاری است. در نظر داشته باشید که علاوه بر زیبایی و تناسب درب ورودی ویلا، امنیت و محکم بودن در را نیز مد نظر قرار دهید. بسته به اینکه درب ورودی به باغ باز شود یا به خود آپارتمان دو دسته درب ورودی وجود دارند.

از مهم‌ ترین فاکتورهایی که در انتخاب درب ورودی حائز اهمیت است، تناسب با اقلیم و بافت منطقه است. لذا علاوه بر سلیقه شخصی و نیازهای خود، تناسب با محیط را نیز همواره مد نظر قرار دهید.

درب ورودی ساختمان ویلایی

درب ورودی ساختمان ویلا را از جنس چوب یا فلز و یا تلفیقی از این دو می‌سازند. برای روشن‌تر شدن فضای داخل ویلا از شیشه‌ی مات و رنگی نیز در درهای ورودی استفاده می‌شود.

نکته مهم در مورد درب ورودی ویلا حفظ تناسب آن با نمای ورودی ویلا است. مثلا اگر نمای ویلا سنتی است، حتما درب ورودی را نیز با سبک کلاسیک اجرا کنید. استفاده از رنگ بندی مناسب نیز اهمیت زیادی دارد و باید رنگ انتخاب شده با دیگر اجزای ویلا سازگار باشد.

درب ورودی ویلا چوبی

درب ورودی چوبی

پرطرفدارترین و گران قیمت ترین درب‌های‌ ورودی ویلا از جنس چوب است. بسته به سلیقه و بودجه صاحب ویلا، ممکن است از درهایی با کنده‌کاری زیاد یا از درهای چوبی ساده استفاده شود. فارغ از این که از چه نوع دری استفاده شود، لازم است به جنس چوب به کار رفته نیز دقت شود. چوب‌ها نباید در مقابل حرارت و بارش باران زود پوسیده شوند.

در ساخت درب ورودی چوبی معمولا از چوب بلوط، چوب گردو و چوب ماهون هندوراس استفاده می‌شود. این چوب‌ها به نسبت چوب‌های دیگر در برابر عوامل خارجی مثل نور آفتاب، باران و … بسیار مقاوم و مستحکم هستند.

نمای ورودی ویلا با درب چوبی

درب ورودی فلزی

درهای فلزی استحکام بیشتری دارند، لذا اگر امنیت ویلا برایتان اهمیت زیادی دارد، درب ورودی فلزی می‌تواند خاطر شما را آسوده نگه دارد. درب فلزی هم در طراحی‌های کلاسیک و هم طراحی‌های مدرن استفاده می‌شود. همان طور که گفته شد، عامل کلیدی در انتخاب درب مناسب، تناسب آن با نمای ورودی ویلا است.

درب فلزی ویلا

نمای ورودی ویلا با در فلزی

در ورودی باغ

یکی از اجزای مهم در نمای ورودی ویلا، درب ورودی باغ است که به طور معمول، در ورودی باغ که در واقع در اصلی محوطه ویلا است فلزی یا ترکیبی از چوب و فلز است. بسته به شرایط، در ورودی باغ می‌تواند مشبک یا کاملا یک تیکه باشد. برای شخصی‌سازی کردن محوطه ویلا از در یک تیکه استفاده می‌شود. از نظر امنیت ویلا نیز بهتر است در یک تکه و بلند استفاده شود.

داخل نمای ورودی ویلا بیش از هر چیز درب ورودی به چشم عابرین می‌‌‌آید و همان طور که گفته شد در چشم خریدار نیز اثر مثبتی می‌گذارد. این نکته باعث شده که افراد در طراحی درب ورودی باغ خود توجه ویژه‌ای داشته باشند.

در ورودی باغ چوبی

نمای ورودی ویلا با در فلزی

در ورودی ویلا فلزی

فضای سبز ورودی ویلا

برای اینکه نمای ورودی ویلای خود را از حالت خشک و بی‌روح دربیاورید، می‌توانید در مقابل ویلای خود باغچه‌های کوچکی درست کنید و یا از گلدان‌ استفاده کنید. در انتخاب گلدان باید حتما به تناسب ‌‌آن با نمای ورودی ویلا توجه داشته باشید.حتی می‌توانید درون دیوار جایی را برای گل و گیاه در نظر بگیرید. استفاده از سنگ‌های بزرگ نیز می‌تواند انتخاب خوبی در کنار گلدان‌ها باشد.

حتما توجه داشته باشید که نمای ورودی ویلا باید با اقلیم و محیطی که در آن ساخته شده است، سازگار باشد. به جز انتخاب مصالح متناسب آن اقلیم، در فضای سبز ورودی ویلا نیز بهتر است از گل و گیاهانی که مناسب آن آب و هوا هستند استفاده شود.

فضای سبز نمای ورودی ویلا

نمای ویلا سنتی

نورپردازی نمای ورودی ویلا

یکی از جاذبه‌های دیگر نمای ورودی ویلا که خود را بیشتر در شب نمایان می‌کند، نورپردازی است. می‌توانید از انواع و اقسام فانوس‌ها، آویزها، لامپ‌های دیواری و همچنین نورهای مخفی برای نورپردازی هر چه بهتر نمای ورودی ویلا خود استفاده کنید.

نورپردازی نمای ورودی ویلا، تاثیر بسیار زیادی در مدرن نشان دادن ویلای شما دارد و شب‌ها چشم هر کس که از مقابل ویلای شما بگذرد را به خود معطوف می‌کند. باید دقت داشته باشید که نورپردازی برعکس ظاهر ساده و آرامش بخشش، بسیار کار ظریف و حساسی است و نیاز است طراحی آن توسط متخصص نورپردازی ساختمان انجام شود.

نمای ویلا در شب

در این مقاله در مورد اهمیت نمای بیرونی ویلا و اجزای مهم آن صحبت کردیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *